Zebrzydowice: Rozwój współpracy transgranicznej gmin

Zebrzydowice: Rozwój współpracy transgranicznej gmin

Współpraca gmin Zebrzydowice i Kysucký Lieskovec

12 sierpnia 2025 roku, gmina Zebrzydowice podpisała umowę o współpracy z gminą Kysucký Lieskovec na Słowacji. Dokument ten, podpisany przez wójta Janusza Króla oraz starostę Milana Králika, otwiera nowy rozdział w relacjach między sąsiadującymi samorządami.

Kontynuacja projektu ekologicznego

Umowa jest kontynuacją projektu „W ochronie klimatu – razem możemy więcej”, realizowanego w ramach programu Interreg Polska – Słowacja 2021–2027. Współpraca obejmuje wymianę doświadczeń w zakresie zarządzania sytuacjami kryzysowymi, wspólne ćwiczenia Ochotniczej Straży Pożarnej oraz działania związane z pozyskiwaniem funduszy zewnętrznych.

Wspólne działania mieszkańców

Partnerstwo przewiduje organizację wydarzeń integracyjnych oraz stały kontakt roboczy między władzami gmin. Mieszkańcy będą mogli uczestniczyć w warsztatach oraz wydarzeniach kulturalnych, co wzmocni współpracę transgraniczną.

Korzyści z dalszej współpracy

Umowa nie rodzi zobowiązań finansowych, ale tworzy ramy dla wspólnych inicjatyw edukacyjnych, sportowych i ekologicznych. Dalsza współpraca przyczyni się do rozwoju projektów oraz wymiany dobrych praktyk między gminą Zebrzydowice a Kysucký Lieskovec, przynosząc korzyści mieszkańcom obu samorządów.

Pełna treść komunikatu dostępna jest na stronie internetowej podanej jako źródło.

Zebrzydowice: Rozwój współpracy transgranicznej gmin REKLAMA

źródło: zebrzydowice.pl

Zagłosuj!

27 punktów
Fajne Nie lubię

Razem głósów: 0

Fajne: 0

Procent fajnych głosów: 0.000000%

Słabe: 0

Procent słabych głosów: 0.000000%

Dołącz do naszego kanału nadawczego, by nie przegapić kolejnych informacji z naszego regionu!

REKLAMA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

REKLAMA

REKLAMA
REKLAMA