ZATRZYMANIE SPRAWCÓW KRADZIEŻY PRZEZ POLICJANTÓW Z ZEBRZYDOWIC

ZATRZYMANIE SPRAWCÓW KRADZIEŻY PRZEZ POLICJANTÓW Z ZEBRZYDOWIC

Policjanci z Zebrzydowic zatrzymali cztery osoby podejrzane o dokonanie kradzieży w sklepach wielkopowierzchniowych na terenie gminy. Złodzieje okradli dwa sklepy. Cały skradziony towar został odzyskany i przekazany pokrzywdzonym. Za przestępstwo kradzieży grozi kara do pięciu lat pozbawienia wolności.

ZATRZYMANIE SPRAWCÓW KRADZIEŻY PRZEZ POLICJANTÓW Z ZEBRZYDOWIC

Policjanci z Zebrzydowic zatrzymali cztery osoby podejrzane o dokonanie kradzieży w sklepach wielkopowierzchniowych na terenie gminy. Do przestępstwa doszło w czwartek 7 stycznia 2020 r. Kierownik jednego ze sklepów późnym popołudniem, około godz. 17:45, został zaalarmowany przez pracownika sklepu o tym, że nieznany mężczyzna wyjechał wózkiem pełnym zakupów przez drzwi wejściowe omijając kasę. Informację o tym fakcie natychmiast przekazał dyżurnemu Komisariatu Policji w Zebrzydowicach. Wskazany przez pracowników sklepu mężczyzna szybko został zatrzymany przez skierowanych na miejsce policjantów. Do zatrzymania doszło na terenie parkingu, kiedy to sprawca już pakował skradziony towar do bagażnika samochodu. Okazał się nim być 30-letni mieszkaniec Cieszyna. Mężczyzna w przeszłości był wielokrotnie karany za kradzieże. Policjanci na miejscu interwencji ustalili, że z tym mężczyzną podróżowały trzy inne osoby, które oddaliły się w kierunku pobliskiego sklepu. Dwie z nich zostały zatrzymane kilkanaście minut po zatrzymaniu 30-latka. Policjanci ustalili, że również dokonali kradzieży, ale na terenie innego sklepu. 38-letni mieszkaniec Zaborza i 25-letnia mieszkanka Skoczowa posiadali przy sobie wszystkie skradzione rzeczy. Trzeci mężczyzna zdołał się oddalić, jednak w wyniku szybkiej reakcji i ustaleniom zaangażowanego w czynności Zastępcy Komendanta Komisariatu Policji w Zebrzydowicach, został zatrzymany na terenie pobliskiej stacji paliw. Okazał się nim być 28-letni mieszkaniec gminy Jasienica, który również posiadał przy sobie wszystkie skradzione artykuły. Szybka i zdecydowana reakcja policjantów z Zebrzydowic doprowadziła do odzyskania wszystkich skradzionych rzeczy wartych prawie 1000 złotych. Wszystkie artykuły były nienaruszone i zostały przekazane pokrzywdzonym. Osoby podejrzewane o kradzieże noc spędziły w policyjnym areszcie. Następnego dnia – po zgromadzeniu i analizie zebranych przez policjantów niezbędnych dowodów w tej sprawie, cieszynianin usłyszał zarzut przestępstwa kradzieży, zaś mieszkaniec Zaborza zarzut pomocnictwa poprzez udostępnienie w tym celu swojego samochodu. Pozostała dwójka została przesłuchana w charakterze osób podejrzewanych o popełnienie wykroczenia i ukarana mandatami karnymi w wysokości 500 złotych. Za przestępstwo kradzieży grozi kara do pięciu lat pozbawienia wolności.

Źródło: http://cieszyn.slaska.policja.gov.pl/ka6/informacje/wiadomosci/303469,Szybkie-zatrzymanie-sprawcow-kradziezy-przez-policjantow-z-Zebrzydowic.html

Zagłosuj!

7 punktów
Fajne Nie lubię

Razem głósów: 3

Fajne: 2

Procent fajnych głosów: 66.666667%

Słabe: 1

Procent słabych głosów: 33.333333%

Ten wpis został dodany przez jednego z czytelników lub redakcję. U nas każdy może dodać coś od siebie:) Dodaj swój własny wpis!

Dodaj komentarz