Zapisy na wspólny wyjazd z Śląska Cieszyńskiego na Marsz Niepodległości 2019!

Zapisy na wspólny wyjazd z Śląska Cieszyńskiego na Marsz Niepodległości 2019!

11 listopada o godz. 14:00 w Warszawie na rondzie Dmowskiego rozpocznie się doroczny Marsz Niepodległości. Nie zabraknie na nim mieszkańców Śląska Cieszyńskiego, którzy już teraz skrzykują się do wspólnego świętowania tego wydarzenia.

Marsz ma charakter cykliczny, co oznacza, że trasa będzie taka sama jak w roku ubiegłym. Przejdzie on Alejami Jerozolimskimi, Mostem Poniatowskiego, Wybrzeżem Szczecińskim, ulicą Siwca, aby na koniec wejść na Błonia Stadionu Narodowego. Łącznie do przebycia jest nieco ponad 3 kilometry.

Wspólny wyjazd dla mieszkańców Śląska Cieszyńskiego którzy będą chcieli wziąć udział w marszu planowany jest 11. listopada w godzinach porannych (5:00-6:00). Powrót uczestników do Cieszyna tego samego dnia – około północy. Orientacyjny koszt przejazdu autokarem i ubezpieczenia to około 70 zł/osobę.

Ideą wyjazdu jest krótkie zwiedzenie Warszawy oraz wspólne przejście zwartą grupą z pozostałymi mieszkańcami naszego regionu – z herbem i banerem Ziemi Cieszyńskiej – w patriotycznej atmosferze w Marszu Niepodległości. Po marszu zaplanowany jest wspólny grill oraz poczęstunek herbatą i przygotowanym przez chętnych jedzeniem.

Cieszyńska wyprawa nie jest marszem komercyjnym (nikt nie wyciąga z tego benefitów). Jest to wydarzenie stricte patriotyczne mające na celu upamiętnić odzyskanie przez Polskę niepodległości.

Co warto wziąć ze sobą? Odpowiednie ubranie (ze względu na listopadowe temperatury), powerbank – żeby brak baterii w telefonie nie uniemożliwiał braku kontaktu z grupą, prowiant oraz swoją flagę.

Zapisy:

Chętni na wspólny wyjazd na marsz do Warszawy mogą zarezerwować miejsce poprzez kontakt:
– w wiadomości prywatnej z fanpage organizatorów
– lub telefonicznie dzwoniąc pod nr (+48) 730-350-080

Zagłosuj!

16 punktów
Fajne Nie lubię

Razem głósów: 12

Fajne: 11

Procent fajnych głosów: 91.666667%

Słabe: 1

Procent słabych głosów: 8.333333%

Dodaj komentarz