Zainwestują miliony w remont Koscioła Jezusowego

Zainwestują miliony w remont Koscioła Jezusowego

Kościół Jezusowy w Cieszynie – największa ewangelicka świątynia w Polsce, zostanie wyremontowany. Na ten cel parafia otrzyma ponad 17,5 miliona złotych dotacji z Unii Europejskiej. Całkowity koszt remontu wyniesie blisko 21 milionów złotych, a sam remont ma potrwać 4 lata.

– To kolejne, trzecie już wielkie przedsięwzięcie, jakiego się podejmujemy. W 2009 r., na 300-lecie kościoła odnowiliśmy elewacje kamienic na Placu Kościelnym. Potem rozpoczęła się akcja „Ratujmy organy”, a gdy ją zakończyliśmy, przystępujemy do kolejnego zadania, czyli remontu kościoła – mówi ks. Janusz Sikora, proboszcz parafii ewangelicko-augsburskiej w Cieszynie.

Kwestia przeprowadzenia remontu została podjęta z tego względu, iż po kilkudziesięciu latach na nowo zaczęły pojawiać się pęknięcia w kościele. Wskutek przeprowadzonych ekspertyz, okazało się, że jest to spowodowane usadowieniem zbyt płytkich fundamentów w kościele, oraz ich fatalnym stanem. Dlatego jak najszybciej muszą zostać podjęte działania naprawcze po to, aby kościół ustabilizować i zapobiec jego dalszej degradacji.

Czytaj więcej na: Głos Ludu oraz Gwiazdka Cieszyńska

Zagłosuj!

7 punktów
Fajne Nie lubię

Razem głósów: 1

Fajne: 1

Procent fajnych głosów: 100.000000%

Słabe: 0

Procent słabych głosów: 0.000000%

Ten wpis został dodany przez jednego z czytelników lub redakcję. U nas każdy może dodać coś od siebie:) Dodaj swój własny wpis!

Dodaj komentarz