Z żeliwną płytą grillowanie będzie jeszcze prostsze!

Artykuł sponsorowany

Z żeliwną płytą grillowanie będzie jeszcze prostsze!

Szukasz sposobu na wygodne grillowanie wyśmienitych dań? Postaw na płytę żeliwną, z którą uda Ci się stworzyć wyśmienite potrawy dla siebie i swojej rodziny. Dlaczego warto zdecydować się na zakup płyty żeliwnej? Co wybrać? Sprawdź teraz!

Płyta czy kratka do grillowania?

Najczęściej tanie grille wyposażone są w kratki do grillowania wykonane ze stali albo żeliwa. Chociaż także pozwalają one na przyszykowanie pysznych dań, to jednak mają ograniczone zastosowanie. Bezpośrednio na kratce nie przygotuje się potraw jak siekane warzywa, mięsa.

Płyta do grillowania daje większe możliwości. Nie posiada wycięć, dlatego można wygodnie grillować na niej każdą potrawę bez ucieczki tłuszczu i soków, co sprawia, że potrawy są również tak miękkie i soczyste.

Jaką płytę do grillowania wybrać?

Płyty do grillowania wchodzą w skład wyższej klasy grillów gazowych i węglowych. Można także dokupić je do używanego obecnie grilla.

Najlepszym wyborem będzie żeliwna płyta do grillowania – https://keffner.pl/pl/p/Zeliwna-plyta-gladka-do-grilla-42cm-x-40cm/3 która wykonana jest z żeliwa, czyli stopu powstającego ze zmieszania żelaza z węglem. Żeliwo jest wysoce trwałym, wytrzymałym materiałem, który nie jest podatny na pękanie, odkształcanie się pod wpływem wysokich temperatur.

Żeliwne płyty przeznaczone do grillowania charakteryzują się bardzo dobrymi właściwościami nie tylko pod kątem odporności, lecz również efektywności. Szybko się nagrzewają, a potem długo i równomiernie oddają ciepło, dlatego grillowane na nich potrawy mają tak wyśmienity smak.

W sprzedaży można znaleźć szeroką gamę żeliwnych płyt do grillowania. Najczęściej kupowane są płyty dwustronne, które są najbardziej funkcjonalne. Płyty te z jednej strony są płaskie, natomiast z drugiej mają żebrowaną powierzchnię. Wybrane płyty do grillowania wyposażone są także w praktyczne korytka, w których zbierają się soki i tłuszcz z potraw, dlatego nie kapią one bezpośrednio do grilla.

Poza płytami w sprzedaży można znaleźć także woki żeliwne, które świetnie sprawdzają się do przyrządzania kociołków.

Żeliwne płyty do grillowania – zakup i cena

Gdy chcesz zdecydować się na zakupienie grillowej płyty żeliwnej, najszerszą gamę modeli do wyboru możesz znaleźć już teraz w sklepach internetowych oferujących grille i wyposażenie do grillów.

Płyty grillowe oferowane są do konkretnych rodzajów grillów pod kątem ich wymiarów. Można również zdecydować się na zakup płyt uniwersalnych, które pasują niemalże na każdy grill – warto wtedy sprawdzić ich wymiary.

Koszy zakupu żeliwnej płyty grillowej rozpoczyna się od około 89 złotych.

Zagłosuj!

7 punktów
Fajne Nie lubię

Razem głósów: 5

Fajne: 3

Procent fajnych głosów: 60.000000%

Słabe: 2

Procent słabych głosów: 40.000000%

Dodaj komentarz