Z potrzeby serca

Post zbiorowy
1 wpisy

Szpitalna Galeria Zmienna, która znajduje się w Zespole Poradni Specjalistycznych, zaprasza serdecznie na kwietniową odsłonę. Z potrzeby serca – tak zatytułował swoje prace Wiesław Hermach, malarz, który ponad wszystko ulubił konie.

Artysta jest absolwentem Kolegium Nauczycielskiego w Bielsku – Białej oraz Instytutu Pedagogiki Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Mieszka w Jasienicy. Maluje od wielu lat techniką akwarelową i olejną, uprawia także grafikę, w szkicach używa metody lawowania. Tematyką jego prac są portrety koni, marynistyka oraz architektura. Był członkiem Robotniczego Stowarzyszenia Twórców Kultury. Od 1993 roku należy do Grupy twórczej „Barwa” przy GOK w Jasienicy, której obecnie jest prezesem. Miał dwie wystawy indywidualne. Brał udział we wszystkich wystawach zbiorowych grupy „Barwa„ między innymi: w Petrvaldzie i Ostrawie. Dwukrotnie uczestniczył w Wojewódzkim Konkursie Malarstwa Nieprofesjonalnego im. Ignacego Bieńka, brał udział w I Strumieńskich Spotkaniach z Paletą im. Emilii Michalskiej oraz w plenerze malarskim – Kazimierz 99. Prezentowane prace powstawały na przestrzeni kilkunastu lat, tak z pasji malowania, jak i potrzeby serca.

Zagłosuj!

5 punktów
Fajne Nie lubię

Razem głósów: 3

Fajne: 1

Procent fajnych głosów: 33.333333%

Słabe: 2

Procent słabych głosów: 66.666667%

Ten wpis został dodany przez jednego z czytelników lub redakcję. U nas każdy może dodać coś od siebie:) Dodaj swój własny wpis!

REKLAMA

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz