AKTUALIZACJA 23.12.20:
Mamy potwierdzoną informację. To już pewne! Jak informuje Browar Zamkowy w Cieszynie, trafił on w ręce prywatnej firmy rodzinnej, niedużej korporacji. Ostatnio należał do prywatnego właściciela prawie 100 lat temu! Do wczoraj jego właścicielem była Grupa Żywiec S.A. – której z kolei głównym akcjonariuszem jest koncern Heineken.
Browar w Cieszynie trafił on w ręce rodziny Państwa Leda.
“Będziemy kontynuować tradycję najstarszego browaru w Polsce, gdzie warzy się piwa metodą tradycyjną. Mamy nadzieję, że możemy liczyć na Wasze wsparcie. Pozdrawiamy!” – takimi słowami przywitali oni sympatyków marki w jednym z komentarzy pod postem informującym o zawarciu transakcji.
<————–KONIEC AKTUALIZACJI————–>
Czytaj dalej:
Browar Zamkowy w Cieszynie uratowany!!!
Tomasz Kopyra nieoficjalnie informuje o tym, że Grupa Żywiec nie zamknie browaru w Cieszynie. Grupa Żywiec podpisała list intencyjny z inwestorem zainteresowanym zakupem Browaru Zamkowego Cieszyn.
Browar Zamkowy Cieszyn zmienia właściciela. List intencyjny podpisany
Z informacji opublikowanych przez PortalSpozywczy.pl wynika, że Grupa Żywiec podpisała list intencyjny dotyczący zamiaru sprzedaży na rzecz Felix Investments Sp. z o.o., firmy reprezentującej rodzinę Państwa Leda, 100 proc. udziałów w spółce Browar Zamkowy Cieszyn.
Grupa Żywiec podpisała list intencyjny dotyczący zamiaru sprzedaży na rzecz Felix Investments Sp. z o.o., firmy reprezentującej rodzinę Państwa Leda, 100% udziałów w spółce Browar Zamkowy Cieszyn. Strony deklarują wolę zawarcia umowy nabycia udziałów jeszcze w tym roku.
Bardzo nam zależało na tym, aby Browar Zamkowy Cieszyn zyskał inwestora, który będzie chciał zachować nie tylko dotychczasową działalność browaru i jego pracowników, ale także jego wyjątkowy charakter. Cieszę się, że nabywcą browaru będzie firma rodzinna, która działa na terenie Śląska Cieszyńskiego. To partner który podziela nasz szacunek do tradycji, a dotychczasowymi projektami udowadnia, że potrafi rozwijać takie historyczne miejsca, nadając im nowe przeznaczenie – powiedział Francois-Xavier Mahot, prezes Grupy Żywiec S.A.
Felix Investments sp. z o.o. to jedna ze spółek wchodzących w skład firm rodzinnych Państwa Leda, grupy lokalnych przedsiębiorców, działających intensywnie między innymi na terenie Powiatu Cieszyńskiego. W Ustroniu prowadzą trzy restauracje o znakomitej renomie: Angel’s Steak & Pub, w miejscu gdzie od 1737 roku prowadzona była rozmaita działalność gastronomiczna, a także Sisi – Pizzeria e Ristorante oraz Miamo restaurację japońską. W chwili obecnej realizują projekty inwestycyjne zmierzające do otwarcia kolejnych dwóch restauracji w Wiśle, a ponadto trzech w Katowicach.
Państwo Leda działają także w innych rejonach Śląska. W ubiegłym roku pozyskali zakłady mięsne w Bielsku-Białej, w których skutecznie wprowadzili model produkcji wyrobów mięsnych metodami całkowicie tradycyjnymi i naturalnymi pod nową marką „Adam Wolf”.
Na Dolnym Śląsku od prawie 20 lat przywracają do życia zabytkowy pałac z XVIII wieku w Jedlinie-Zdrój, w którym obecnie znajduje się muzeum, hotel, hostel, sale balowe, a od 2014 roku także browar. Piwo warzone w Browarze Jedlinka jest regularnie wyróżniane nagrodami oraz doceniane przez konsumentów. Browar Zamkowy w Cieszynie będzie ważnym elementem w profilu działalności rodziny Leda, który koncentruje się na gastronomii, hotelarstwie oraz piwowarstwie, czerpiąc głównie z tradycji i naturalnych metod produkcji.
Cieszę się, że Grupa Żywiec zdecydowała się powierzyć właśnie nam dalszy rozwój Browaru Zamkowego Cieszyn. To prawdziwa lokalna duma, jak również perła nie tylko browarnictwa, ale i turystyki. Jesteśmy prawdziwymi pasjonatami takich unikalnych miejsc i naszą ambicją jest, żeby nie tylko utrzymać dotychczasowe ponad 170-letnie dziedzictwo browaru ale, żeby je rozwinąć – powiedział Adam Leda, prezes zarządu Felix Investments sp. z o.o.
Browar Zamkowy Cieszyn warzy piwo nieprzerwanie od 1846 roku. Założony niegdyś przez rodzinę Habsburgów na wzgórzu zamkowym pod cieszyńską rezydencją, dziś łączy tradycyjne rzemiosło ze współczesnymi interpretacjami stylów piwnych. Do dziś pracują tam historyczne urządzenia, a browar warzy piwa wedle własnych receptur w kilkunastu różnych stylach oraz najlepsze piwa z konkursów piw domowych w ramach współpracy z Polskim Stowarzyszeniem Piwowarów Domowych.
Co z Brackim???
Pytanie, czy w ramach umowy sprzedaży do nowych właścicieli trafi również marka piwa Brackie, pozostaje otwarte…
Źróło: Informacja Prasowa oraz Browar Kopyra @ YT
Fot. Głos Stela