XXI Zawody Furmanów w Istebnej

XXI Zawody Furmanów w Istebnej

Zawody furmanów, zwane również konkursem zaprzęgów, to wyjątkowe wydarzenie, które przywraca pamięć o ważnej roli, jaką pełnili ci niezwykle sprawni i zręczni kierowcy zaprzęgów konnych. Przez wieki furmani byli odpowiedzialni za transport towarów i ludzi, przemieszczając się po trudnym terenie górskim. Ich umiejętności i wiedza były niezbędne, aby dostarczyć ładunek bezpiecznie i skutecznie.

W dniu 7 maja 2023 roku Istebna ożyła, gdy liczni mieszkańcy oraz goście z różnych zakątków kraju zgromadzili się, aby śledzić to widowisko. Uczestniczyło ponad 30 zawodników, którzy brali udział w takich konkurencjach jak: Slalom z drewnem oraz Siłą uciągu.

Nie można jednak zapomnieć, że zawody furmanów to nie tylko rywalizacja, ale również doskonała okazja do integracji społeczności. Widok kolorowych strojów, tradycyjnych ozdób i zadowolonych twarzy zarówno zawodników, jak i ich rodzin, tworzył niepowtarzalną atmosferę jedności i wspólnych wartości.

Zobacz Wideo:

Źródło: Portal OX.PL @YouTube

Zagłosuj!

7 punktów
Fajne Nie lubię

Razem głósów: 1

Fajne: 1

Procent fajnych głosów: 100.000000%

Słabe: 0

Procent słabych głosów: 0.000000%

Ten wpis został dodany przez jednego z czytelników lub redakcję. U nas każdy może dodać coś od siebie:) Dodaj swój własny wpis!