Wystawowy Cieszyn

Wystawowy Cieszyn

Nowoczesna wystawa plenerowa „Podwójnie wolne. Prawa polityczne kobiet 1918” spotkała się z niezwykle ciepłym przyjęciem w Polsce. Wystawa wyróżniona w konkursie „Polish Graphic Design Awards”. Odwiedziła już Warszawę, Łódź, Kraków, Białystok, Środę Wielkopolską i Katowice. A teraz wystawa ta zawitała do Cieszyna.

We współpracy z Muzeum Śląska została rozbudowana o moduł „Kobiety Górnego Śląska”. Atrakcyjna forma wystawy oraz duże nią zainteresowanie skłoniło Instytut Pileckiego do przygotowania jej międzynarodowej wersji, która swoją premierę miała w Wilnie, towarzysząc obchodom 100-lecia praw politycznych kobiet na Litwie. Kolejnym przystankiem międzynarodowej wersji będzie Berlin a następnie Paryż, Londyn i Sztokholm.

Tytuł ekspozycji – „Podwójnie wolne” – podkreśla, że 1918 był dla Polek nie tylko rokiem odzyskania niepodległości, ale również momentem uzyskania praw obywatelskich.


Wystawa „Podwójnie wolne” będzie eksponowana na Rynku w Cieszynie od 17 września do 24 października 2019. Uroczyste otwarcie wystawy odbędzie się 24 września 2019 roku o godzinie 15:00 na Rynku w Cieszynie, a następnie o godzinie 16:00 zapraszamy na panel dyskusyjny w Sali Rzymskiej w Muzeum Śląska Cieszyńskiego przy ul. Tadeusza Regera 6.

ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA WYSTAWY.

http://www.cieszyn.pl/?p=eventsShow&iEvent=25658

Zagłosuj!

5 punktów
Fajne Nie lubię

Razem głósów: 1

Fajne: 0

Procent fajnych głosów: 0.000000%

Słabe: 1

Procent słabych głosów: 100.000000%

Dodaj komentarz