Wystawa gołębi pocztowych w Goleszowie

Wystawa gołębi pocztowych w Goleszowie

W dniach 23-24 listopada w OSP Goleszów odbyła się wystawa gołębi pocztowych ziemi cieszyńskiej połączona z obchodami 70cio lecia istnienia oddziału Cieszyn Polskiego Związku Hodowców Gołębi Pocztowych. W wystawie zaprezentowanych było prawie 120 gołębi pocztowych, które cieszyły oczy odwiedzających wystawę.

W sobotę miała miejsce również uroczystość wręczenia nagród za osiągnięcia we współzawodnictwie oddziału Cieszyn w sezonie 2019. Mistrzem w lotach gołębi dorosłych został Karol Paszek, współzawodnictwo w lotach gołębi młodych został Przemysław Chruszcz, a puchar za super mistrzostwo odebrał Zdzisław Grzegorz.

Uroczystość uświetnili swoją obecnością przedstawiciele lokalnych władz oraz delegacje OSP.

Wystawa gołębi pocztowych w Goleszowie

W niedzielę miało miejsce rozdanie nagród za współzawodnictwo lotowe w rejonie Ziemia Cieszyńska, do którego oprócz oddziału Cieszyn należą oddziały Skoczów i Strumień. Mistrzem we współzawodnictwie gołębi starych został Dariusz Rusin z oddziału Skoczów, a mistrzem w lotach gołębi młodych został hodowca z oddziału Cieszyn Przemysław Chruszcz.

Gospodarzem wydarzenia był Prezes Oddziału Cieszyn PZHGP Kazimierz Handzel. Oddział Cieszyn liczy ponad 100 Hodowców. Kilku z nich zostało podczas uroczystości docenionych po przez wręczenie odznak za zaangażowanie na rzecz PZHGP. Odznaczenia wręczył Grzegorz Macura z zarządu okręgu Bielsko-Biała PZHGP.

Zagłosuj!

19 punktów
Fajne Nie lubię

Razem głósów: 19

Fajne: 16

Procent fajnych głosów: 84.210526%

Słabe: 3

Procent słabych głosów: 15.789474%

Dodaj komentarz