Wyprawka szkolna – co warto kupić?

Wyprawka szkolna – co warto kupić?

Zakup wyprawki szkolnej to nie lada kłopot dla wielu rodziców. Skompletowanie wszystkich niezbędnych elementów dostosowanych do wieku i gustu dziecka wymaga przygotowania starannej listy zakupów, dzięki której nie pominiemy żadnego ważnego produktu. Co zatem warto kupić uczniowi, który od września rozpoczyna naukę szkolną?

Plecak

Podstawowe wyposażenie każdego dziecka uczęszczającego do szkoły to plecak. Pierwszoklasiście warto kupić lekki usztywniany tornister z ulubionym bohaterem z bajki, natomiast starszym uczniom – tradycyjny miękki plecak. Bez względu na wiek dziecka powinien mieć regulowane szelki i wyprofilowane plecy; warto, by posiadał także odblaski zwiększające bezpieczeństwo na drodze czy przydatne kieszenie na drobiazgi.

Piórnik z wyposażeniem

Prócz plecaka każdy uczeń powinien posiadać piórnik. Dla młodszych dzieci najlepiej sprawdzi się jedno- lub dwukomorowy płaski model zapinany na zamek. Starszym nastolatkom przypadnie do gustu piórnik-tuba z nowoczesnym wzorem. W sprzedaży dostępne są gotowe wersje z wyposażeniem, a także puste przyborniki, które należy odpowiednio uzupełnić. Przydatne będą kredki, ołówki i długopisy, flamastry i gumka do mazania, a także linijka i temperówka.

Zeszyty

Niemal żadna lekcja nie może odbyć się bez odpowiedniego zeszytu. Uczniom pierwszych klas, którzy nie piszą jeszcze zbyt dużo, warto kupić 16- lub 32-kartkowy zeszyt w kratkę, lub cienką linię wielkości A5, zgodnie z wymaganiami nauczyciela. Starsze dzieci będą chętnie używać modeli 60- i 96-kartkowych w tym samym formacie lub większych wersji A4. Pamiętajmy także o zeszycie do nut oraz dzienniczku do korespondencji.

Książki

Na każdej lekcji obowiązkowe są również podręczniki. Uczniowie szkoły podstawowej najczęściej są wyposażani w bezpłatny komplet książek, które po zakończonym roku szkolnym muszą zwrócić w dobrym stanie, a jeżeli są zniszczone – odkupić lub zapłacić za nie. W placówkach edukacyjnych wyższego szczebla niezbędne opracowania i zeszyty ćwiczeń należy zakupić samemu, zgodnie z listą podaną przez szkołę.

Strój na WF

Wychowanie fizyczne to jedne z ulubionych zajęć każdego dziecka. By ćwiczenia były komfortowe, warto wyposażyć ucznia w odpowiedni strój sportowy. Najlepiej, by była to biała koszulka z krótkim rękawem i czarne lub granatowe spodenki z bawełny czy też tkaniny technicznej – o ile nauczyciel nie poda innych wytycznych. Nie zapominajmy o wygodnych sportowych butach, a na chłodniejszą porę roku – długich spodniach i bluzie na treningi.

Artykuł sponsorowany

Zagłosuj!

8 punktów
Fajne Nie lubię

Razem głósów: 2

Fajne: 2

Procent fajnych głosów: 100.000000%

Słabe: 0

Procent słabych głosów: 0.000000%

Dodaj komentarz