Wyczyścili krainę śmieci

Wyczyścili krainę śmieci

Do jakiego koloru worka wrzucamy plastik, a do jakiego szkło?

Czy sortowanie śmieci jest ważne? Z tymi pytaniami zmierzyli się miłośnicy bajek, którzy 20 kwietnia zapełnili salę Kalejdoskop w amfiteatrze. W ramach prowadzonych działań edukacyjnych i zaplanowanych na ten cel środków w budżecie Gminy Brenna, Referat Ochrony Środowiska zorganizował spektakl edukacyjny p.t. „Uczą króla dzieci segregacji śmieci” w wykonaniu aktorów Teatru Edukacji i Profilaktyki „Maska” z Krakowa.

Mali widzowie poznali Pszczółkę Basię, która za sprawą tajemniczej mapy, trafiła do Śmiecikowa. Królestwem, które wyglądało jak jedno wielkie wysypisko śmieci, rządził żabi król- Śmieciosław. Podczas wędrówki mała pszczółka poznała Misia bałaganiarza i Tygryska porządnisia, który był nieszczęśliwy z powodu brudnego królestwa. Basia, wraz z dziećmi odbyła niezwykłą, pełną przygód podróż do Króla i przekonała go, że segregacja śmieci jest bardzo ważna. Wszyscy postanowili wyczyścić Śmiecikowo, które nazwane zostało na nowo Czyścikowem. Odtąd panuje w nim ład i porządek.

Miłośnicy bajek podczas przedstawienia mieli okazję w zabawny sposób poznać zasady właściwej segregacji śmieci. Ta misja pozwala utrzymywać czystość na naszej planecie. Trzeba mieć szacunek do przyrody, wiedzę na temat recyklingu i odrobinę chęci do dbania o porządek. Każdy człowiek woli żyć w czystym i zadbanym świecie. Wstęp na przedstawienie był bezpłatny.

Źródło: http://www.mieszkaniec.brenna.org.pl/news/wyczyscili-kraine-smieci

Zagłosuj!

6 punktów
Fajne Nie lubię

Razem głósów: 0

Fajne: 0

Procent fajnych głosów: 0.000000%

Słabe: 0

Procent słabych głosów: 0.000000%

Ten wpis został dodany przez jednego z czytelników lub redakcję. U nas każdy może dodać coś od siebie:) Dodaj swój własny wpis!

Dodaj komentarz