Wodociągi Ziemi Cieszyńskiej: Kradzież wody z hydrantów – poważny problem

Nielegalny pobór wody z hydrantów to poważny problem, z którym zmagają się przedsiębiorstwa wodociągowo-kanalizacyjne.

Wodociągi Ziemi Cieszyńskiej informują, że sytuacja ta nasila się szczególnie w okresach suszy hydrologicznej. Hydranty są kluczowym elementem ochrony przeciwpożarowej, wykorzystywane do gaszenia pożarów oraz zaopatrzenia wodnego pojazdów strażackich. Kradzież wody z hydrantów uderza nie tylko w przedsiębiorstwo, ale także w uczciwych użytkowników sieci wodociągowej, którzy pokrywają koszty nielegalnego poboru.

Skutki nielegalnego poboru wody

Niekontrolowany pobór wody z hydrantów wpływa na jakość wody oraz ciśnienie w sieci wodociągowej. W skrajnych przypadkach może prowadzić do jej braku, co zagraża domowym urządzeniom, takim jak pralki czy zmywarki. Intensywny pobór wody może również zerwać osady nagromadzone w przewodach, co prowadzi do zanieczyszczenia wody u odbiorców, szczególnie w okolicach miejsca kradzieży.

Prawo a nielegalny pobór wody

Wodociągi Ziemi Cieszyńskiej przypominają, że zgodnie z Ustawą o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę oraz Kodeksem Postępowania Karnego, nielegalny pobór wody jest przestępstwem, za które grozi kara do 5000 zł. Każdy, kto ma wiedzę o popełnieniu takiego przestępstwa, ma obowiązek zawiadomić prokuratora lub policję. Informacje można także przesyłać do spółki, dzwoniąc pod numer 994 lub wysyłając e-mail na adres wzc (at) wzc.com.pl, zapewniając pełną anonimowość.

Wodociągi Ziemi Cieszyńskiej: Kradzież wody z hydrantów – poważny problem REKLAMA

źródło: wzc.com.pl

Zagłosuj!

27 punktów
Fajne Nie lubię

Razem głósów: 0

Fajne: 0

Procent fajnych głosów: 0.000000%

Słabe: 0

Procent słabych głosów: 0.000000%

Dołącz do naszego kanału nadawczego, by nie przegapić kolejnych informacji z naszego regionu!

REKLAMA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

REKLAMA

REKLAMA
REKLAMA