Wisła: Wisła wyróżnia sportowców – nagrody za osiągnięcia w 2024 roku

Wisła: Wisła wyróżnia sportowców – nagrody za osiągnięcia w 2024 roku

Podczas Koncertu Noworocznego Miasta Wisła wręczono nagrody za wysokie osiągnięcia sportowe w 2024 roku.

Wyróżnienia trafiły do zawodników oraz przedstawicieli środowisk sportowych, którzy swoją postawą promowali Wisłę na arenie regionalnej, krajowej i międzynarodowej.

Nagrody indywidualne dla sportowców

Nagrody indywidualne otrzymali sportowcy reprezentujący różnorodne dyscypliny, w tym kombinację norweską, skoki narciarskie, biegi narciarskie, narciarstwo alpejskie, siatkówkę oraz koszykówkę. W gronie nagrodzonych znaleźli się:

  • Jakub Cieślar, zawodnik KS AZS AWF Katowice, specjalizujący się w kombinacji norweskiej, uczestnik Mistrzostw Świata Juniorów w Planicy.
  • Wojciech Cieślar z WSS Wisła, odnoszący sukcesy w skokach narciarskich, w tym złoty medal Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w konkursie drużynowym.
  • Marcin Czyż, amator, osiągający sukcesy w narciarstwie alpejskim i siatkówce, mistrz Polski Masters PZN oraz kapitan zwycięskiej drużyny Cieszyńskiej Ligi Siatkówki.
  • Kamila Haratyk z WSS Wisła, specjalizująca się w biegach narciarskich, mistrzyni Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży i Mistrzostw Polski.
  • Miłosz Krzempek z WSS Wisła, zawodnik kombinacji norweskiej, medalista Mistrzostw Polski Seniorów.
  • Grzegorz Mitręga z WSS Wisła, reprezentant kombinacji norweskiej, medalista Mistrzostw Polski Juniorów.
  • Justyna Pilch, trenerka Integracyjnego Stowarzyszenia Wiślańska Jedynka, prowadząca drużyny koszykarskie osiągające wysokie lokaty w strefie śląsko-opolskiej.
  • Tomasz Pilch z WSS Wisła, skoczek narciarski, mistrz Polski Seniorów w konkursie drużynowym oraz uczestnik Pucharu Kontynentalnego.
  • Wiktor Szozda z WSS Wisła, medalista ORLEN CUP i Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w skokach narciarskich.
  • Laura Wantulok z WSS Wisła, specjalizująca się w biegach narciarskich, mistrzyni Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży i Mistrzostw Polski Juniorów.
  • Mikołaj Wantulok z WSS Wisła, zawodnik kombinacji norweskiej, medalista Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.
  • Tomasz Wąsowicz z WSS Wisła, biegacz narciarski, medalista Mistrzostw Polski Juniorów.

Nagroda drużynowa

Nagrodę drużynową otrzymało Integracyjne Stowarzyszenie Wiślańska Jedynka KMS Stalmach Wisła, drużyna z roczników 2006 i 2007, która w 2024 roku wywalczyła wicemistrzostwo strefy śląsko-opolskiej w kategorii KU19 oraz trzecie miejsce w kategorii KU17, uzyskując awanse do ćwierćfinałów Młodzieżowych Mistrzostw Polski.

Wisła: Wisła wyróżnia sportowców – nagrody za osiągnięcia w 2024 roku REKLAMA

Uroczystość wręczenia nagród

Uroczystość wręczenia nagród miała szczególny charakter, będąc wyrazem pamięci o śp. Oliwii oraz wsparcia dla Noemi – zawodniczki, która po wypadku wraca do zdrowia. Składane są podziękowania wszystkim nagrodzonym za ich osiągnięcia sportowe oraz zaangażowanie w rozwój sportu.

*Pełna treść komunikatu dostępna jest na stronie internetowej podanej jako źródło.*

Źródło: https://wisla.pl/mieszkaniec/news/nagrody-za-wysokie-osiagniecia-sportowe-w-2024-roku

Zagłosuj!

27 punktów
Fajne Nie lubię

Razem głósów: 0

Fajne: 0

Procent fajnych głosów: 0.000000%

Słabe: 0

Procent słabych głosów: 0.000000%

Dołącz do naszego kanału nadawczego, by nie przegapić kolejnych informacji z naszego regionu!

REKLAMA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

REKLAMA

REKLAMA
REKLAMA