Wisła: Sportowa rywalizacja wiślańskich podstawówek

Luty obfitował w wiele wydarzeń sportowych, w których brali udział uczniowie wiślańskich szkół podstawowych. 02.02 w na hali w Centrum odbyły się Igrzyska Młodzieży w Siatkówce.W kategorii chłopców:1. miejsce zdobyli zawodnicy ZSP1 z Głębiec2. miejsce zajęli zawodnicy ZSP2 w Malince3. miejsce zajęli uczniowie SP1 Centrumtuż za podium uplasowali się chłopcy SP2 w CzarnemW kategorii dziewcząt:1. miejsce zajęły uczennice SP1 Centrum2. miejsce zdobyły zawodniczki SP2 w Czarnem Kolejnego dnia 03.02 odbyły się Igrzyska Dzieci w Siatkówce, podczas których młodsi uczniowie klas 4-6 mogli zaprezentować swoje umiejętności. Po zaciekłych pojedynkach drużyny uplasowały się na następujących pozycjach:kategoria chłopców:1. miejsce zajęli uczniowie SP5 w Jaworniku2. miejsce zajęli zawodnicy SP1 w Centrum3. miejsce zdobyli chłopcy ZSP2 w MalinceW kategorii dziewcząt na najwyższym stopniu podium stanęły uczennice SP1 w Centrum pokonując zawodniczki ZSP2 w Malince. Niestety żadnej z drużyn nie udało się zakwalifikować do zawodów powiatowych podczas zmagań międzygminnych w Ustroniu. Wspaniały wynik osiągnęły koszykarki SP1 w Centrum, które zarówno w kategorii dzieci jak i młodzieży zapewniły sobie pierwsze miejsce w zawodach powiatowych. Zmagania odbyły się 8 i 15 lutego. Podczas tych samych mistrzostw bardzo dobrze zaprezentowali się także młodsi chłopcy z Centrum, którzy wywalczyli 3 miejsce w swojej kategorii zdobywając cenne punkty klasyfikacji SZS .Przełom lutego i marca przyniósł kolejne zmagania. Tym razem reprezentanci szkół wzięli udział w Mistrzostwach Dzieci i Młodzieży w Piłce Ręcznej. We wtorek 28 lutego w zmaganiach zmierzyli się zawodnicy i zawodniczki z Centrum oraz Jawornika. Po emocjonujących meczach w obu kategoriach swoją wyższość pokazali zawodnicy z „Jedynki”.Już kilka dni później 3 marca swoje mecze rozegrali starsi uczniowie wiślańskich szkół. Również tym razem sukces odnieśli reprezentanci SP1 zdobywając najwyższy stopień podium. W kategorii chłopców drugie miejsce zajęli uczniowie z ZSP1 w Głębcach wygrywając z reprezentacją Jawornika.Wśród dziewcząt drugie miejsce zajęły uczennice z Głębiec.W przeprowadzeniu zawodów piłki ręcznej bardzo pomogli uczniowie wiślańskiego LO, którzy na co dzień trenują piłkę ręczną w klubie. Licealiści podjęli się sędziowania zmagań za co serdecznie im dziękujemy.Jakub Matuszny
Źródło: wisla.pl