Eliminacje powiatowe w koszykówce w Wiśle przyciągnęły uwagę lokalnych kibiców.
Reprezentanci Szkoły Podstawowej nr 1 mieli okazję zmierzyć się z drużynami z Ustronia oraz Jawornika. Zawody, które odbyły się na Hali im. Wiślańskich Olimpijczyków, dostarczyły wielu sportowych emocji oraz przykładów walki fair play.
Innowacyjny akcent w rywalizacji
Wydarzenie zostało wzbogacone przez nowego koordynatora do spraw sportu szkolnego w Wiśle, pana Marcina Kotowicza, który przygotował symboliczny „bilet do finałów powiatowych”. Ten element dodał kolorytu całej rywalizacji i świetnie prezentował się na pamiątkowych zdjęciach. Uczennice Wiślańskiego Liceum Ogólnokształcącego pełniły rolę sędziów, co pozwoliło na profesjonalny przebieg spotkań.
Wyniki rywalizacji dziewcząt i chłopców
Dziewczęta z SP 1 Wisła rywalizowały z SP 1 Ustroń, przegrywając mecz 27:35, mimo dynamicznej gry i wygranej drugiej kwarty 13:0. Chłopcy z SP 1 również zmierzyli się z drużyną z Ustronia, kończąc mecz wynikiem 10:21, z lepszą grą w trzeciej kwarcie.
Sukcesy w igrzyskach młodzieży
Największym sukcesem dnia były występy dziewcząt z SP 1 Wisła, które pokonały SP 2 Ustroń 51:28, zapewniając sobie awans do finałów. Chłopcy z SP 5 Jawornik również walczyli, jednak musieli uznać wyższość SP 6 Ustroń, kończąc mecz wynikiem 8:31.
Podsumowanie i zapowiedzi
Na koniec rywalizacji ogłoszono wyniki: w kategorii dziewcząt pierwsze miejsce zajęła SP 1 Ustroń, a w kategorii chłopców również SP 1 Ustroń. Gratulacje dla wszystkich zawodników z SP 1 Wisła za ich zaangażowanie oraz sportową postawę. Już w najbliższy wtorek odbędą się Mistrzostwa Wisły w piłce ręcznej, a w piątek uczniowie zmierzą się w narciarstwie biegowym na trasach na Jonidle.
*Pełna treść komunikatu dostępna jest na stronie internetowej podanej jako źródło.*
Źródło: https://wisla.pl/mieszkaniec/news/eliminacje-powiatowe-w-koszykowce-dzieci-i-mlodziezy
Dołącz do naszego kanału nadawczego, by nie przegapić kolejnych informacji z naszego regionu!




