Wisła: Radość i Ekologia w Muzyce

Wisła: Radość i Ekologia w Muzyce

21. Przegląd Piosenki Ekologicznej odbył się 23 kwietnia 2026 roku, gromadząc młodych artystów z wiślańskich placówek oświatowych.

W wydarzeniu wzięło udział sześć grup, w tym uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 oraz dzieci z przedszkoli. Atmosfera była radosna i pełna ekologicznego ducha, a młodzi wykonawcy zaprezentowali piosenki o przyrodzie i odpowiedzialności za naszą planetę.

Prelekcja o Ochronie Głuszca

Podczas przeglądu odbyła się prelekcja na temat ochrony głuszca, którą poprowadził Dominik Niemczyk z Lasów Państwowych. Uczestnicy dowiedzieli się, dlaczego ochrona tego rzadkiego gatunku jest tak istotna.

Obecność Władz i Symboliczne Upominki

W wydarzeniu brały udział przedstawicielki władz samorządowych, podkreślając znaczenie edukacji ekologicznej. Na zakończenie każda grupa otrzymała domek dla zapylaczy oraz owocowe smakołyki, a panie przygotowujące dzieci zostały obdarowane zieloną melisą i truskawkami.

Przegląd Piosenki Ekologicznej potwierdził, że nauka o środowisku może być radosna i pełna wspólnego działania.

źródło: wisla.pl

Wisła: Radość i Ekologia w Muzyce REKLAMA

Zagłosuj!

27 punktów
Fajne Nie lubię

Razem głósów: 0

Fajne: 0

Procent fajnych głosów: 0.000000%

Słabe: 0

Procent słabych głosów: 0.000000%

Dołącz do naszego kanału nadawczego, by nie przegapić kolejnych informacji z naszego regionu!

REKLAMA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

REKLAMA

REKLAMA
REKLAMA