W remizie OSP Wisła Centrum odbył się Zjazd Oddziału Miejskiego Związku OSP RP
W dniu 30 maja 2026 roku odbył się Zjazd Oddziału Miejskiego Związku OSP RP w Wiśle, który podsumował pięcioletnią kadencję. Przewodniczył mu druh Jan Pilch z OSP Wisła Jawornik.
Uczestnicy zjazdu
W zebraniu wzięli udział ważni przedstawiciele lokalnych struktur, w tym Prezes Zarządu Miejskiego druh Tomasz Bujok, Wiceprezes Zarządu Powiatowego ZOSP RP w Cieszynie druh Stanisław Legierski oraz przedstawiciel Komendy Powiatowej PSP w Cieszynie, Aspirant Sztabowy Grzegorz Żuchowicz. Obecni byli również Przewodniczący Rady Miasta Janusz Podżorski oraz Radny Miasta Stanisław Cieślar, związany z OSP Jawornik.
Podsumowanie kadencji i wręczenie statuetek
Podczas zjazdu wręczono okolicznościowe statuetki w podziękowaniu za długoletnią pracę w Zarządzie Miejskim druhowi Janowi Cieślarowi, Leszkowi Troszokowi oraz Andrzejowi Cieślarowi, którego statuetkę odebrał prezes OSP Wisła Czarne, Aleksander Michalik. Prezes Tomasz Bujok przedstawił sprawozdanie z działalności zarządu w latach 2021-2026, a Komendant Miejski OSP druh Damian Skibiński podsumował działania ratowniczo-gaśnicze.
Nowy zarząd na lata 2026-2031
Delegaci zjazdu jednogłośnie przyjęli uchwałę o udzieleniu zarządowi absolutorium. Następnie wybrano nowy Zarząd na lata 2026-2031, w skład którego weszli: Tomasz Bujok (Prezes), Natalia Mrózek (Wiceprezes), Paweł Kubala (Skarbnik), Tadeusz Chmiel (Sekretarz) oraz inni członkowie, w tym Damian Skibiński, Łukasz Burian i Marek Cieślar.
Nowa Komisja Rewizyjna
W skład nowo wybranej Komisji Rewizyjnej weszli: Anna Mitręga (Przewodnicząca), Sebastian Kulig (Sekretarz) oraz Marcin Cieślar (członek). Podczas zjazdu wybrano także przedstawiciela do Zarządu Powiatowego ZOSP RP, którym został druh Tomasz Bujok, oraz delegatów na Zjazd Oddziału Powiatowego.
Pełna treść komunikatu dostępna jest na stronie internetowej podanej jako źródło.
źródło: wisla.pl
Dołącz do naszego kanału nadawczego, by nie przegapić kolejnych informacji z naszego regionu!




