27 stycznia w Wiśle odbył się emocjonujący turniej piłki ręcznej, w którym wzięły udział lokalne drużyny.
Na hali im. Wiślańskich Olimpijczyków rywalizowały drużyny chłopców z trzech szkół: Szkoły Podstawowej nr 1 im. Pawła Stalmacha, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 oraz Szkoły Podstawowej nr 5. Celem zawodów było zdobycie tytułu mistrza Wisły oraz awans do eliminacji powiatowych.
Wyniki meczów
Turniej rozpoczął się od meczu pomiędzy SP 1 a SP 5. Spotkanie od samego początku było wyrównane, a pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 4:4. W drugiej części meczu drużyna z Jawornika była bardziej skuteczna, wygrywając ostatecznie 8:6.
Następnie SP 1 zmierzyła się z ZSP 2. Podobnie jak w pierwszym meczu, obie drużyny schodziły na przerwę przy stanie 4:4. Jednak w drugiej połowie uczniowie z Centrum pokazali swoją dominację, zdobywając 8 bramek i wygrywając 12:7.
Finałowe zmagania
Ostatni mecz pomiędzy SP 5 a ZSP 2 przyniósł wiele emocji. Zespół z Malinki zaskoczył rywali, prowadząc 5:2 na przerwie. Mimo to, drużyna z Jawornika nie poddała się i doprowadziła do remisu 6:6. Ostatecznie jednak uczniowie SP 5 przejęli kontrolę nad grą i wygrali 9:6, zdobywając tytuł Mistrzów Wisły.
Klasyfikacja końcowa
I miejsce – Szkoła Podstawowa nr 5 w Wiśle
Zawodnicy: Cieślar Mateusz, Franc Mariusz, Knura Leon, Mischenko Tymur, Pilch Franciszek, Pluta Wojciech, Krzok Jan, Miły Kacper, Pietruszka Mateusz
Trener: Cieślar Andrzej
II miejsce – Szkoła Podstawowa nr 1 im. Pawła Stalmacha w Wiśle
Zawodnicy: Sibahatullin Ruslan, Klasik Ignacy, Szturc Antoni, Pidchenko David, Spasovsky Kiryl, Pilch Eliasz, Szrzec Wojciech, Pilch Kevin, Urbaczka David, Szrzec Rafał, Wrzecionko Bartek, Czyż Przemek
Trener: Aleksandra Nosowicz
III miejsce – Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2 w Wiśle
Zawodnicy: Machnicki Jonatan, Szalbot Szymon, Opas Michał, Kustra Michał, Nogowczyk Wojtek, Procner Kacper, Brzyzanek Miłosz, Martynek Paweł, Madzia Jędrzej
Trener: Jakub Matuszny
Następne wydarzenia
Kolejny etap zawodów odbędzie się 5 lutego w Ustroniu w Szkole Podstawowej nr 1, gdzie Wisłę będą reprezentować dziewczęta z SP 1 oraz chłopcy z SP 5. Trzymamy kciuki za lokalnych zawodników!
*Pełna treść komunikatu dostępna jest na stronie internetowej podanej jako źródło.*
Źródło: https://wisla.pl/mieszkaniec/news/mistrzostwa-wisly-w-pilce-recznej-igrzyska-mlodziezy
Dołącz do naszego kanału nadawczego, by nie przegapić kolejnych informacji z naszego regionu!




