Wisła: Grudzień w Wiśle pełen atrakcji!

Wisła: Grudzień w Wiśle pełen atrakcji!
Wisła: Grudzień w Wiśle pełen atrakcji!

Niezwykły grudzień w Wiśle

Ten grudzień w Wiśle będzie niezwykle bogaty w ciekawe wydarzenia. Zarówno mieszkańcy, jak i goście będą mogli uczestniczyć w Śląskim Jarmarku Bożonarodzeniowym, zobaczyć fantastyczny Park Zimowy, pojeździć na wiślańskim lodowisku, czy wziąć udział w inauguracji sezonu narciarskiego w Beskidach. Co ciekawe, do Wisły będzie można przyjechać specjalnym gwiezdnym pociągiem.

W tym roku w dniach od 10 do 18 grudnia Wisłę czeka mnóstwo niesamowitych wydarzeń. Na pewno będzie w czym wybierać, bo atrakcji w „Perle Beskidów” nie zabranie.

– Już w sobotę 10 grudnia w Wiśle zostanie uroczyście otwarty i rozświetlony Park Zimowy oraz Lodowisko. O godz. 15:00 zapraszamy na teren Basenów Wisła, gdzie gości przywita interaktywny program dla dzieci „Halo, halo Mikołaju”, a o godz. 16:00 odbędzie się uroczyste rozświetlenie parku i oddanie w Wasze użytkowanie lodowiska. Co ważne, tego dnia wstęp na lodowisko będzie bezpłatny – mówi Tadeusz Papierzyński, kierownik Referatu Promocji, Turystyki, Kultury i Sportu w Urzędzie Miasta Wisła.

Park zimowy z lodowiskiem na terenie kompleksu basenowego, to jednak nie jedyna atrakcja, która tego dnia w Wiśle. W sobotę 10 grudnia na wiślańskim rynku rozpoczyna się bowiem Śląski Jarmark Bożonarodzeniowy – jarmark świąteczny, jakiego Beskidy jeszcze nie widziały.

– W tym roku wiślański jarmark będzie wyjątkowy, organizowany jest przy wsparciu Samorządu Województwa Śląskiego, a zatem będzie to świąteczny jarmark wojewódzki. Potrwa on od 10 do 18 grudnia. Czeka nas mnóstwo atrakcji, weekendy wypełnione będą koncertami i świetnymi atrakcjami, a i w tygodniu każdy znajdzie coś dla siebie. Będą stoiska gastronomiczne i stoiska z rękodziełem, nie zabraknie ozdób świątecznych i nietuzinkowych pomysłów na świąteczne prezenty – mówi Katarzyna Czyż-Kaźmierczak, dyrektor Wiślańskiego Centrum Kultury.

REKLAMA Wisła: Grudzień w Wiśle pełen atrakcji!

Jarmark rozpocznie się 10 grudnia, oprócz zimowego klimatu i świątecznej atmosfery na wszystkich gości czeka m.in. koncert Zespołu Brathanki. Na pewno wyjątkowa będzie także niedziela, 11 grudnia – wtedy to z Katowic do Wisły wyjedzie specjalny Gwiezdny Pociąg i razem z Marszałkiem Województwa Śląskiego, Jakubem Chełstowskim, rozświetlimy choinkę i przywitamy Świętego Mikołaja. Tego dnia na specjalnej, świątecznej scenie na wiślańskim rynku wystąpi zespół Sound’nGrace. Klimatyczny jarmark będzie gościł w Wiśle także w tygodniu, a w drugi weekend czekają nas kolejne niesamowite atrakcje. 17 grudnia wystąpi zespół Enej, a 18 grudnia na scenie zobaczymy Zimową Symfonię Beskidzką Zbigniewa Wałacha. W drugi weekend Jarmarku Nadleśnictwo Wisła będzie jak co roku rozdawało choinki, a kolejna masa przygód będzie czekała na nas także na w Parku Zimowym i na lodowisku. To właśnie 17 grudnia odbędzie się inauguracja sezonu zimowego – Beskidy Winter Go! Konferencja prasowa i rozpalenie góralskiej watry przy dźwiękach trombit to właśnie ten moment, który oficjalnie rozpocznie zimowe szaleństwo w Beskidach. Tego dnia na lodowisku bezpłatnie dla wszystkich chętnych odbędą się hokejowe animacje, pokazy jazdy figurowej, a także pokaz fireshow. To trzeba zobaczyć!

Niesamowite dziewięć dni, od 10 do 18 grudnia w Wiśle to czas wypełniony po brzegi mnóstwem atrakcji dla całych rodzin, otwarcie lodowiska, koncerty, stoiska świąteczne i wspaniała, przedświąteczna atmosfera.

Lecz po świętach nie zwalniamy tępa – zapraszamy do udziału w pięknym wydarzeniu z udziałem lokalnych kapel, grup śpiewaczych i zespołów. Koncert kolęd „A tradycja trwa. Przy świątecznym stole” odbędzie się 30 grudnia w Kościele Ewangelicko-Augsburskim Ap. Piotra i Pawła w Wiśle Centrum. Zwieńczeniem grudniowych atrakcji będzie zabawa sylwestrowa z DJ-em na Rynku. Będzie to okazja do zabawy zarówno dla młodszych jak i tych ciut starszych miłośników przywitania Nowego Roku na świeżym powietrzu.Grudzień w Wiśle – to będzie naprawdę niezwykły miesiąc! Bądźcie z nami! Do zobaczenia!
Źródło: wisla.pl

Zagłosuj!

6 punktów
Fajne Nie lubię

Razem głósów: 0

Fajne: 0

Procent fajnych głosów: 0.000000%

Słabe: 0

Procent słabych głosów: 0.000000%

REKLAMA

Wisła: Grudzień w Wiśle pełen atrakcji!
REKLAMA Wisła: Grudzień w Wiśle pełen atrakcji!
REKLAMA Wisła: Grudzień w Wiśle pełen atrakcji!

Wisła: Grudzień w Wiśle pełen atrakcji!

Dodaj komentarz