Wisła: Cztery złota w finale dla Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego

Na skoczni HS-44 w Szczyrku oraz trasach biegowych Kubalonki rozegrana została finałowa edycja zawodów ORLEN Cup Kids, które odbywają się w ramach Narodowego Programu Rozwoju Skoków Narciarskich i Kombinacji Norweskiej – ORLEN Szukamy Następców Mistrza. Ostatnie w sezonie zmagania najmłodszych uczestników zdominowali reprezentanci Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego, którzy zdobyli wszystkie złote medale. 16 marca w Beskidach najmłodsi uczestnicy Programu po raz ostatni tej zimy rywalizowali o medale w zawodach ORLEN Cup Kids. W finałowych zmagania na obiekcie HS-44 w Szczyrku oraz w biegu na Kubalonce tradycyjnie wystartowali już tylko najstarsi zawodnicy z cyklu ORLEN Cup Kids. W dwóch kategoriach wiekowych Dziewczynka i Chłopiec stanęło na starcie konkursu skoków 44 uczestników. W finałowych zawodach w kombinacji norweskiej wystartowało 36 dwuboistów. Dwa złote medale podczas finałowej edycji ORLEN Cup Kids zgarnęła Oliwia Bury z Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego. Na drugim stopniu podium w konkursie skoków stanęła Julia Fender z LKS Klimczok Bystra, a trzecia była Lucia Siragiova z TS Wisły Zakopane. W zawodach w kombinacji norweskiej druga była Siragiova, a trzecia Fender. W kategorii Chłopiec rywalizację zdominował Adam Pilch, z Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego, który zdobył złoto zarówno na skoczni jak i trasie biegowej. W konkursie skoków srebro wywalczył Adrian Gąsienica z KS Rutkowski, a brąz zdobył Antoni Kidoń z KS Chochołów. Równie dobrze zaprezentowali się pozostali zawodnicy z WSS, którzy uplasowali się w pierwszej 20. Byli nimi Konrad Klimud – 6 miejsce, Franciszek Rzaszótko – 8 miejsce, Wiktor Sosna – 10 miejsce, Paweł Pierzchała – 12 miejsce, Paweł Wałach – 13 miejsce, Jan Małyjurek – 15 miejsce oraz Dominik Bujok – 18 miejsce.  Pełne wyniki dostępne w załączniku. Na drugim stopniu podium w zawodach kombinatorów norweskich stanął Tomas Zlevsky z TS Wisły Zakopane, a trzecie miejsce wywalczył Kamil Jarząbek z KS Eve-nement Zakopane. Laureatki i Laureaci finałowego konkursu skoków Dziewczynka Oliwia Bury – Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe Julia Fender – LKS Klimczok Bystra Lucia Siragiova – TS Wisła Zakopane Chłopiec Adam Pilch – Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe Adrian Gąsienica – KS Rutkowski Antoni Kidoń – KS Chochołów Laureatki i laureaci finałowych zawodów w kombinacji norweskiej Dziewczynka Oliwia Bury – Wiślańskie Stowarzyszenie SportoweLucia Siragiova – TS Wisła ZakopaneJulia Fender – LKS Klimczok Bystra Chłopiec Adam Pilch – Wiślańskie Stowarzyszenie SportoweTomas Zlevsky – TS Wisła Zakopane Kamil Jarząbek – KS Eve-nement Zakopane.

Źródło: wisla.pl