Już w najbliższą środę, 10 grudnia 2025 roku, drużyna Czorne Łowieczki z SP2 w Wiśle wyrusza do Pekinu na Azjatycką Olimpiadę Kreatywności.
Po zdobyciu drugiego miejsca na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Kreatywności w marcu 2025 roku, grupa zdobyła nagrodę, która umożliwiła im ten zaszczytny wyjazd. Aby zrealizować ten cel, potrzebowali około 80 tys. złotych, co udało się osiągnąć dzięki hojności lokalnych firm i darczyńców, a także licytacjom zorganizowanym na facebookowej grupie „Czorne Łowieczki lecą do Chin”.
Intensywne wyzwania na olimpiadzie
Na miejscu drużynie postawione zostanie ekstremalne zadanie: w ciągu 24 godzin z dostępnych materiałów będą musieli stworzyć kreatywny projekt. W sobotę poznali treść wyzwania, co pozwala im na przygotowanie koncepcji i zebranie informacji na temat symboli różnych kultur świata. Na miejscu otrzymają materiały do wykonania wszystkich elementów projektu, a na zakończenie czeka ich 8-minutowa prezentacja w języku angielskim.
Wspaniałe atrakcje turystyczne w Pekinie
Oprócz intensywnej pracy, organizatorzy olimpiady zapewniają drużynie bogaty harmonogram zwiedzania. W planach znajdują się m.in. Zakazane Miasto, Wielki Mur Chiński, Świątynia Niebios oraz tętniące życiem chińskie ulice handlowe. Drużyna odwiedzi również Tiencin, jedno z największych miast w Chinach, położone zaledwie 1,5 godziny drogi od Pekinu.
Podziękowania dla wspierających
Drużyna Czorne Łowieczki pragnie podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji tego projektu, w tym lokalnym firmom i osobom prywatnym. Wsparcie finansowe oraz liczne darowizny pozwoliły na zorganizowanie tego wyjątkowego wyjazdu. Specjalne podziękowania kierują także do Miasta Wisła oraz Nadleśnictwa Wisła za pomoc i wsparcie.
Teraz nadszedł czas na pakowanie walizek i najlepsze reprezentowanie Polski oraz Wisły na międzynarodowej scenie kreatywności.
*Pełna treść komunikatu dostępna jest na stronie internetowej podanej jako źródło.*
Źródło: https://wisla.pl/mieszkaniec/news/uczniowie-z-sp2-wyruszaja-na-podboj-chin
Dołącz do naszego kanału nadawczego, by nie przegapić kolejnych informacji z naszego regionu!




