Wielkie plany w Cieszyńskiej Drukarni

[Zobacz bonus: wideo z eksploracji!]

Wielkie plany w Cieszyńskiej Drukarni

Dzisiaj o godzinie 10 w Sądzie Rejonowym w Cieszynie odbyła się licytacja komornicza obiektów należących do – będącej od jakiegoś czasu w likwidacji – Cieszyńskiej Drukarni Wydawniczej znajdującej się przy ul. Parku Pokoju, nieopodal amfiteatru i liceum A. Osuchowskiego w Cieszynie. Cenę wywoławczą ustalono na 1 768 801,50 zł.

Wg nieoficjalnych informacji do których udało się dotrzeć naszej redakcji licytacja zakończyła się sukcesem, a nowym właścicielem nieruchomości po cieszyńskiej oficynie została firma Stara Drukarnia sp. zoo założona w lutym tego roku przez znanego i szanowanego cieszyńskiego przedsiębiorcę – Pana Marka Maślankę.

Wg zapowiedzi inwestora w budynku byłej drukarni szykuje się duża metamorfoza. Zamierza on stworzyć kameralny kompleks mieszkaniowo-usługowy. W planach, oprócz apartamentów z garażami jest przestrzeń biurowa (coworking), gabinety lekarskie oraz małe bistro.

Wielkie plany w Cieszyńskiej Drukarni
Budynek Cieszyńskiej Drukarni Wydawniczej nieopodal liceum Osuchowskiego

Nieczynna już Cieszyńska Drukarnia Wydawnicza to przedsiębiorstwo, które po wojnie kontynuowało bogatą tradycję cieszyńskiego drukarstwa. Zostało one uruchomione na bazie przedwojennej drukarni „Dziedzictwa bł. Jana Sarkandra”. Niestety nie przetrwało czasów licznie powstającej w warunkach wolnej gospodarki konkurencji i w 2010 roku zapadła decyzja o rozpoczęciu procesu likwidacji spółki.

Trzymamy kciuki za sprawną realizację tego przedsięwzięcia i serdecznie gratulujemy nowemu właścicielowi! Po więcej informacji zapraszamy na fanpage projektu:

HOT NEWS?? Z wielką przyjemnością informujemy, że szykuje się wielka metamorfoza budynku cieszyńskiej drukarni….

Opublikowany przez Apartamenty Stara Drukarnia Czwartek, 25 kwietnia 2019

[BONUS⬇️]

Zobacz nagranie wideo z eksploracji budynku opuszczonej drukarni:

Zagłosuj!

22 punkty
Fajne Nie lubię

Razem głósów: 17

Fajne: 12

Procent fajnych głosów: 70.588235%

Słabe: 5

Procent słabych głosów: 29.411765%

One Ping

  1. Pingback:

Dodaj komentarz