WAŻNE! W Ustroniu doszło do eksplozji domu jednorodzinnego. Trwa akcja ratunkowa

WAŻNE! W Ustroniu doszło do eksplozji domu jednorodzinnego. Trwa akcja ratunkowa

Po godzinie 10:00 w Ustroniu-Polanie doszło do eksplozji jednego z domów jednorodzinnych. Przyczyną był prawdopodobnie gaz. Jedna z poszkodowanych osób została przewieziona do szpitala. Poszukiwane są jeszcze 2.

Wciąż trwa akcja ratunkowa. Na miejscu jest z 20 zastępów straży pożarnej oraz grupy ratowniczo-poszukiwawcze z psami. Ogień nie jest do końca opanowany, a dwie osoby (prawdopodobnie mężczyźni) wciąż znajdują się pod gruzami domu. Spod gruzów póki co wyciągnięto żywą kobietę, którą przewieziono do szpitala.

Burmistrz Ustronia powiadomił, że powstał miejski sztab kryzysowy. Trwa współpraca z powiatowym komendantem straży pożarnej, policją oraz prokuraturą, których służby są na miejscu.

AKTUALIZACJA

Dom jest praktycznie cały zawalony. Okazuje się, że w tamtym rejonie Ustronia nie ma gazociągów. Prawdopodobnie wybuch spowodowała butla z gazem. Z miejsca wypadku wyniesiono ich już 7.

Burmistrz Ustronia wspomniał, że miasto ma przygotowane 2 mieszkania na takowe sytuacje. Poszkodowani mogą zwrócić się już dzisiaj o ich przydzielenie.

Co więcej, na rynku w Ustroniu miało odbywać się dziś uroczyste rozświetlenie świecy adwentowej. Burmistrz Korcz powiadomił, że będzie to zrobione w ciszy i zadumie, a kolejne wydarzenia zostają odwołane z powodu dzisiejszej sytuacji.

fot. OSP KSRG Ustroń Centrum

Zagłosuj!

7 punktów
Fajne Nie lubię

Razem głósów: 1

Fajne: 1

Procent fajnych głosów: 100.000000%

Słabe: 0

Procent słabych głosów: 0.000000%

Dodaj komentarz