[APEL O POMOC] Warsztat ceramiczny bez pieca?!

[APEL O POMOC] Warsztat ceramiczny bez pieca?!

W Stowarzyszeniu Pomocy Wzajemnej “Być Razem” po kilkunastu latach prowadzenia zajęć w pracowni ceramicznej popsuł się piec do wypalania gliny. Nie da się go już naprawić. Jest to niepowetowana strata dla dzieci i całych rodzin, które brały do tej pory udział w warsztatach ceramicznych. Zajęcia takie bezpłatnie prowadzimy w Centrum Profilaktyki, Edukacji i Terapii “Kontakt” przy ul. Ks. Janusza 3. Zajęcia są bezpłatne i nieprzerwanie cieszą się dużym zainteresowaniem.

Praca manualna z gliną jest wielką przyjemnością, relaksuje i jest rodzajem terapii. Dzieci rozwijają kreatywność i wyobraźnię, tworzą bez narzuconego tematu docierając do własnych marzeń, talentów i pragnień. Obrabianie gliny pozwala ćwiczyć rękę, doświadczać nowych doznań. Ukoronowaniem procesu tworzenia jest wypalenie przedmiotu. Dzieci mogą też często pracować z rodzicami, bawiąc się razem i twórczo spędzając czas. Do tej pory można było brać swoje prace, pochwalić się nimi, dać w prezencie. Teraz te możliwości się skończyły.

Piec, który służył przez kilkanaście lat zepsuł się. Bardzo chcemy, aby dzieci mogły dalej wypalać swoje prace i cieszyć się efektem swojej twórczości.  Dlatego, zdecydowaliśmy się na zorganizowanie zbiórki na nowy piec do wypalania ceramiki.

Link do zbiórki online:
https://pomagam.pl/piec_ceramiczny

LICZY SIĘ KAŻDA ZŁOTÓWKA I UDOSTĘPNIENIE!!! DZIĘKUJEMY W IMIENIU ORGANIZATORÓW 🙂

Zagłosuj!

10 punktów
Fajne Nie lubię

Razem głósów: 10

Fajne: 7

Procent fajnych głosów: 70.000000%

Słabe: 3

Procent słabych głosów: 30.000000%

Ten wpis został dodany przez jednego z czytelników lub redakcję. U nas każdy może dodać coś od siebie:) Dodaj swój własny wpis!

Dodaj komentarz