W weekend cieszyńska policja zatrzymała aż 14 poszukiwanych!

W weekend cieszyńska policja zatrzymała aż 14 poszukiwanych!

Podczas minionego weekendu policjanci z cieszyńskiej komendy zatrzymali aż 14 osób, które ukrywały się przed wymiarem sprawiedliwości. Wśród zatrzymanych są poszukiwani listami gończymi, nakazami doprowadzenia czy też w celu ustalenia miejsca pobytu. Jest również dwoje nieletnich poszukiwanych przez sąd rodzinny. I jedno uratowane życie!

Zatrzymani w trakcie akcji „poszukiwany”, wcześniej celowo ukrywali się przed policją i wymiarem sprawiedliwości, chcąc uniknąć kary za popełnione przestępstwa. Wielu z poszukiwanych listami gończymi i nakazami doprowadzeń często zmieniało swoje miejsca zamieszkania. Ukrywali się w różnych miejscach – u swoich znajomych lub rodziny, udawali bezdomnych. Powody były różne – kara więzienia do „odsiadki”, niezapłacona grzywna sięgająca od kilkuset złotych do kilku tysięcy.

Kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie oraz z poszczególnych komisariatów działania poszukiwawcze poprzedzili dokładnymi ustaleniami, które pozwoliły na wytypowanie miejsc pobytu kilkunastu poszukiwanych od dłuższego czasu osób. W akcję zaangażowanych było w sumie kilkudziesięciu policjantów. Stróże prawa sprawdzali jednocześnie kilka adresów, gdzie mogły ukrywać się osoby poszukiwane. Każde zatrzymanie traktowane jest poważnie przez policjantów, nie może być mowy o rutynie. I właśnie pełna koncentracja i doświadczenie pozwoliły policjantom na uratowanie życia poszukiwanego mieszkańca Cieszyna. Mężczyzna od kilku miesięcy ukrywał się w wynajętym mieszkaniu. Żył samotnie. Nie otwierał drzwi. Policjanci nie dali się zwieść i weszli do mieszkania razem z właścicielką. Jak się okazało poszukiwany mężczyzna kilka chwil wcześniej usiłował popełnić samobójstwo. Policjanci natychmiast udzielili pierwszej pomocy i wezwali na miejsce pogotowie. 39-latek został przewieziony do szpitala, jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Podobne akcje, w które zaangażowani są policjanci wszystkich komisariatów i wydziałów cieszyńskiej komendy, prowadzone są na terenie naszego powiatu nawet kilka razy w miesiącu.

Zachęcamy Państwa do zapoznania się z aktualną listą osób poszukiwanych przez policjantów Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie. Informacje na temat osób poszukiwanych można anonimowo przekazać za pośrednictwem internetu poprzez zakładkę ZGŁOŚ POSZUKIWANEGO.

Źródło: KPP Cieszyn

Zagłosuj!

4 punkty
Fajne Nie lubię

Razem głósów: 4

Fajne: 1

Procent fajnych głosów: 25.000000%

Słabe: 3

Procent słabych głosów: 75.000000%

Dodaj komentarz