W Skoczowie utonął mężczyzna. Policja ustala jego tożsamość.

W Skoczowie utonął mężczyzna. Policja ustala jego tożsamość.

Dziś (21.07) rano około godz. 10.30 dyżurny Centrum Powiadamiania Ratunkowego odebrał zgłoszenie ze Skoczowa o topielcu płynącym z nurtem rzeki Wisła – w okolicach pływalni Delfin na wysokości ul. Góreckiej .

Kilkaset metrów dalej (w regionie Kiczyc) strażakom którzy przybili na miejsce zdarzenia udało się wyciągnąć z rzeki zwłoki topielca. Wezwany na miejsce lekarz stwierdził zgon. Nie udało się do tej pory ustalić tożsamości wyłowionego mężczyzny ani okoliczności tragedii. Nie miał on przy sobie żadnych dokumentów. Wg wstępnych ustaleń topielec miał około 45-55 lat.

Na miejscu zdarzenia jest prokurator i policyjny technik. Prowadzą oni czynności dochodzeniowe mające na celu wyjaśnienie okoliczności zdarzenia i ustalenie tożsamości zmarłego mężczyzny.

Również dzisiaj przed południem, strażacy zostali wezwani do topiącego się 11-letniego dziecka które nie umiało poradzić sobie z nurtem Wisły – tym razem w Ustroniu na wysokości ul. Nadrzecznej.

Strażacy z JRG w Ustroniu po otrzymaniu zgłoszenia zostali natychmiast wysłani w rejon  zdarzenia. Całe szczęście dzięki szybkiej reakcji zdążyli w porę uratować podtapiające się dziecko i nie doszło do tragedii. Po wyciągnięciu na brzeg, strażacy udzielili mu pierwszej pomocy, a następnie przekazali pod opiekę ekipie pogotowia ratunkowego. Dziecko było lekko wychłodzone. Obecnie jego życiu nie zagraża już niebezpieczeństwo.

NIESTETY TAKICH TRAGEDII TEGO LATA MOŻE BYĆ WIĘCEJ, DLATEGO APELUJEMY DO WSZYSTKICH CZYTELNIKÓW O OSTROŻNOŚĆ PODCZAS KĄPIELI W WODZIE- SZCZEGÓLNIE W RZEKACH I KĄPIELISKACH NIESTRZEŻONYCH PRZEZ RATOWNIKÓW!

Zagłosuj!

11 punktów
Fajne Nie lubię

Razem głósów: 13

Fajne: 9

Procent fajnych głosów: 69.230769%

Słabe: 4

Procent słabych głosów: 30.769231%

Ten wpis został dodany przez jednego z czytelników lub redakcję. U nas każdy może dodać coś od siebie:) Dodaj swój własny wpis!

Dodaj komentarz