W gminie Skoczów rusza karta seniora!

W gminie Skoczów rusza karta seniora!

Podczas tegorocznych dożynek Łukasz Salwarowski, Prezes Stowarzyszenia MANKO (wydawca magazynu „Głos Seniora”), oraz Burmistrz Miasta Skoczowa, Mirosław Sitko, podpisali porozumienie o partnerstwie w ramach programu Miasto Przyjazne Seniorom i Ogólnopolska Karta Seniora.

To porozumienie umożliwia seniorom z terenu naszej gminy uzyskanie Ogólnopolskiej Karty Seniora na terenie gminy bez konieczności wysyłania dokumentów do siedziby stowarzyszenia! OKS uprawnia do korzystania z ulg, zniżek lub innych uprawnień oferowanych przez podmioty prywatne i firmy.

Od 10 września zgłoszeń można dokonywać na formularzu w Ośrodku Pomocy Społecznej w Skoczowie (ul. Morcinka 18, biuro nr 3). Wszystkie osoby, które złożą formularz zgłoszeniowy otrzymają informację telefoniczną o możliwości odbioru karty po jej wydrukowaniu. Karty będą do odbioru od początku października 2018 r. Wykonaliśmy pierwszy krok – teraz kolej na przedsiębiorców. Karta będzie tym bardziej użyteczna dla seniorów im więcej przedsiębiorców będzie uczestniczyło w programie dlatego będziemy silnie promować ten program – mówi Burmistrz Skoczowa Mirosław Sitko.

W gminie Skoczów rusza karta seniora!

Skoczowski OPS realizuje również inne ciekawe i ważne inicjatywy:

  • Koperta życia – to oferta skierowana do osób starszych oraz niepełnosprawnych. Składa się z plastikowej koperty, karty informacyjnej oraz magnesu na lodówkę. Na karcie informacyjnej zapisuje się dane personalne jej posiadacza, kontakt do najbliższej rodziny lub sąsiadów, jednostki chorobowe, przyjmowane leki, uczulenia, jak również inne ważne dla ratowników medycznych dane. Kartę informacyjną wkłada się do koperty, kopertę do lodówki, a na lodówce umieszcza się magnes z napisem „Tu jest koperta życia”. Informacje zawarte w kopercie pomagają zespołowi ratowniczemu w podjęciu adekwatnych działań.
  • Infolinia dla seniora – dzwoniąc pod numer 884-777-770 oraz 33-853-34-52 wew. 211 możecie Państwo uzyskać informacje dotyczące koperty życia, książki z dostawą do domu, karty seniora czy pomocy udzielanej przez OPS lub Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie. Infolinia jest czynna w godzinach pracy Ośrodka, czyli w poniedziałek, wtorek i czwartek w godz. 7.00-15.00, w środę: 7.00-16.00 oraz w piątek: 7.00-14.00.
  • Książka z dostawą do domu – zadanie realizowane jest we współpracy Biblioteki Publicznej w Skoczowie ze skoczowskim OPS-em. Oferta skierowana jest do osób starszych leżących oraz poruszających się tylko i wyłącznie w ramach własnego mieszkania. Aby otrzymać książkę wystarczy zamówić książkę w bibliotece lub w OPS. Książkę do domu dostarczy – a następnie zwróci do biblioteki – wolontariusz lub pracownik Ośrodka Pomocy Społecznej. Wolontariusze i bibliotekarze pomogą także w założeniu karty bibliotecznej, jeżeli któraś z zainteresowanych osób jej nie posiada. W najbliższym czasie oferta biblioteki dla seniorów zostanie poszerzona również o audiobooki.

BPI / OPS

Zagłosuj!

4 punkty
Fajne Nie lubię

Razem głósów: 6

Fajne: 2

Procent fajnych głosów: 33.333333%

Słabe: 4

Procent słabych głosów: 66.666667%

Dodaj komentarz