W Czeskim Cieszynie przy granicy z Polską powstaje sklep bez opakowań!

W Czeskim Cieszynie przy granicy z Polską powstaje sklep bez opakowań!

W Czeskim Cieszynie powstaje nowy sklep #nowaste. Będzie nie za duży, jednak wystarczający, by wszyscy mogli zrobić w nim zakupy bez opakowań!

Wg. informacji naszych czytelników ma on znajdować się przy granicy Polską, nieopodal Mostu Wolności – w budynku przy skrzyżowaniu ul. Strzelniczej i Dukielskiej – vis a vis Polskiej Szkoły podstawowej w Czeskim Cieszynie. Ideą sklepu jest sprzedaż produktów bez zbędnych opakowań, zgodnie z kulturą #nowaste.

Lokalizacja sklepu bez opakowań:

ZaEko, ul. Střelniční 276/13, Český Těšín

Pomysłodawcy zwrócili się do firmy FRIS Architekti z pomysłem na nowy sklep. Ich zadaniem było stworzenie przestrzeni malowniczego sklepu, który wejdzie w inny wymiar handlu. Sklep który będzie się w pewnym stopniu odnosił do stylu kolonialnego, ale nie do końca. W którym każdy będzie chciał zrobić zakupy. Wnętrze sklepu będzie oddawało jego przesłanie, a umeblowanie nie tylko podkreśli jego charakter, ale także będzie można go wykorzystać go do recyklingu. 

Strona sklepu na Facebooku:

O co chodzi w kulturze #nowaste?

Plastik stał się nieodłączną częścią życia człowieka, jednak czy faktycznie potrzebujemy go tak bardzo? Coraz więcej firm postanawia skorzystać z innej wersji opakowań, którą mogą w łatwy sposób przetworzyć. Głównym celem przyświecającym „no waste” jest żyć i korzystać z dóbr w taki sposób, aby nie śmiecić i nie przyczyniać się do powstawania zbędnych produktów, a przede wszystkim wyeliminować ze swojego życia tak zwane jednorazówki. Prekursorką ruchu „no waste” jest Bea Johnson, francuska mieszkająca w Stanach Zjednoczonych, która w swojej książce „zero waste home” udowodniła, że ograniczenie produkcji śmieci jest możliwe.

Wg informacji w sklepie „no waste” w Czeskim Cieszynie nieopodal granicy przy Moście Wolności będziemy mogli zakupić produkty bez opakowań  (których siłą rzeczy tym razem nie wyrzucimy do śmietnika) oraz takie których opakowania przetworzymy lub wykorzystamy powtórnie. To doskonałe rozwiązanie dla wszystkich, którzy mają na względzie środowisko i nie lubią wszędzie walających się plastikowych torebek, słomek, czy butelek po wodzie. Sklepy typu #nowaste nastawiają się na klienta, który może przyjść z własnym słoiczkiem na makaron, pudełkiem, czy też torbą.

Pamiętajcie: im mniej jednorazowych opakowań używamy, tym Świat czystszy!

Źródło:

Zagłosuj!

58 punktów
Fajne Nie lubię

Razem głósów: 56

Fajne: 54

Procent fajnych głosów: 96.428571%

Słabe: 2

Procent słabych głosów: 3.571429%

Ten wpis został dodany przez jednego z czytelników lub redakcję. U nas każdy może dodać coś od siebie:) Dodaj swój własny wpis!

Dodaj komentarz