Tysiące obcokrajowców przyjechało do pracy na Śląsku Cieszyńskim

Tysiące obcokrajowców przyjechało do pracy na Śląsku Cieszyńskim

“Od dwóch lat na Śląsku Cieszyńskim wręcz lawino rośnie zainteresowanie firm zatrudnianiem pracowników z zagranicy, głównie z Ukrainy. W dużej mierze to efekt płacowej presji polskich pracowników. 

Jak wyglądały w 2017 roku starania pracodawców ze Śląska Cieszyńskiego dotyczące zatrudnienia przez nich obcokrajowców spoza Unii Europejskiej?

Anna Stefaniak-Bacza, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Cieszynie informuje, że w 2017 roku zarejestrowano łącznie 4171 oświadczeń o zamiarze powierzenia pracy cudzoziemcowi. – Najwięcej oświadczeń dotyczyło trzech branż gospodarki: gastronomii, budownictwa i transportu. W pierwszej z nich chodziło głównie o kucharzy, kelnerów oraz pracowników pomocy kuchennej, a najwięcej oświadczeń dotyczyło takich miejscowości jak Ustroń, Wisła oraz Istebna. Oświadczenia związane z budownictwem pochodziły z terenu całego powiatu, natomiast wśród oświadczeń z branży transportowej dominowały te dotyczące kierowców samochodów ciężarowych oraz dostawczych i pochodziły one przede wszystkim ze Skoczowa, Brennej i Cieszyna – mówi Anna Stefaniak-Bacza.”

Cały artykuł: http://www.beskidzka24.pl/

Autor: Sławomir Horowski

Zagłosuj!

23 punkty
Fajne Nie lubię

Razem głósów: 4

Fajne: 2

Procent fajnych głosów: 50.000000%

Słabe: 2

Procent słabych głosów: 50.000000%

Ten wpis został dodany przez jednego z czytelników lub redakcję. U nas każdy może dodać coś od siebie:) Dodaj swój własny wpis!

Dodaj komentarz