[VIDEO] Tragiczny finał kuligu w Wiśle Czarnem. Uwaga drastyczne! [18+] #NSFW

Fundacja Viva szuka świadków dramatycznej śmierci konia ciągnącego zaprzęg kuligu. Wg relacji turystów po zabawie zwierzę padło z wycieńczenia. Do tragedii doszło około północy 17 lutego 2018 roku w Wiśle Czarnem. Najprawdopodobniej koń pracował  od samego rana.

 

Uwaga! Film zawiera drastyczne sceny i wulgaryzmy.

W przypadku problemów z odtwarzaniem filmu lub dźwiękiem kliknij: LINK

Jak donosi Dziennik Zachodni saniami jechało 14 osób:

“Fundacja Viva zapowiada złożenia zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa znęcania się nad zwierzętami w prokuraturze. Jak jednak powiedział nam mł. asp. Krzysztof Pawlik z cieszyńskiej policji, trwa postępowanie wyjaśniające. – Sprawa jest świeża, był przesłuchany właściciel konia, zbierane są relacje świadków.”

Portal NaTemat.pl pisze o sprawie:

“Świadek tragedii zwierzęcia powiedział, że wypadek miał miejsce około północy w sobotę. Konie w Wiśle-Czarne prawdopodobnie ciągnęły ogromne sanie z turystami od rana. Za każdym razem w saniach miało być kilkanaście turystów. Świadek twierdzi, że zwierzęta były mocno zmęczone i wycieńczone. Ostatecznie jeden z koni po zjeździe na dół upadł i zmarł na miejscu. – Taka historia powtarza się wszędzie tam, gdzie konie pracują w turystyce – tłumaczy Anna Plaszczyk z Fundacji Viva!. – Tam liczy się czas, przewiezienie jak największej liczby osób i zysk właścicieli, a nie dobrostan zwierząt – dodaje Plaszczyk.”

Relacja jednego ze świadków:

„Nagle przy saniach – wozie przewrócił się jeden z koni. Po podejściu do konia zobaczyłam, że nie ma z jego strony żadnej reakcji. Dotykałam konia i mimo, że nie jestem lekarzem uważam że koń nie żył, umarł na miejscu. Zjeżdżając w dół sańmi konie biegły bardzo szybko cała trasę! Analizując całą sytuację uważam, iż sanie mogły być przeładowane (siedziało na nich 14 osób ) i konie biegły za szybko…”

Fundacja Viva szuka świadków zdarzenia:

[VIDEO] Tragiczny finał kuligu w Wiśle Czarnem. Uwaga drastyczne! [18+] #NSFW
Post na Facebooku

Tematem zajął się również Głos Ziemi Cieszyńskiej:

Zagłosuj!

15 punktów
Fajne Nie lubię

Razem głósów: 3

Fajne: 2

Procent fajnych głosów: 66.666667%

Słabe: 1

Procent słabych głosów: 33.333333%

Ten wpis został dodany przez jednego z czytelników lub redakcję. U nas każdy może dodać coś od siebie:) Dodaj swój własny wpis!

Dodaj komentarz