Tour de Pologne w Wiśle

Tour de Pologne w Wiśle

7 sierpnia przez nasze miasto przejechał kolarski peleton.

W ramach IV etapu 75. Tour de Pologne, prowadzącego z Jaworzna do Szczyrku, zawodnicy zaliczyli w naszym regionie cztery górskie premie I kategorii (po dwie na Zameczku i Przełęczy Salmopolskiej) oraz premię specjalną na placu Hoffa w Wiśle.

Wzdłuż trasy przejazdu kolarzy ustawiło się mnóstwo kibiców. Największe skupiska fanów zebrały się oczywiście na wiślańskim rynku oraz na podjazdach pod Przełęcz Szarcula i Salmopol. Pierwsze trzy premie górskie na naszym terenie wygrał Jan Tratnik z grupy CCC Sprandi Polkowice. Słoweński kolarz zgarnął także premię specjalną w centrum Wisły, przez które peleton przejechał dwukrotnie. Jego ucieczka została jednak skasowana na ostatnim podjeździe pod Przełęcz Salmopolską i czwarta premia górska padła łupem Pavla Sivakova z Team Sky. Już wtedy wiadomo było, iż decydujące rozstrzygnięcia zapadaną podczas ostatniego podjazdu pod Orle Gniazdo na metę w Szczyrku. Tam najszybszy okazał się Michał Kwiatkowski z Team Sky.

Warto dodać, że przejazd przez Wisłę peletonu Tour de Pologne był kolejną świetną okazją do promocji walorów turystycznych naszej miejscowości. Ta część etapu była transmitowana w TVP Sport i Eurosport 2, a obrazki z helikoptera, który krążył nad kolarzami, pokazały piękno Wisły.

Źródło: KLIKNIJ TUTAJ

Zagłosuj!

6 punktów
Fajne Nie lubię

Razem głósów: 0

Fajne: 0

Procent fajnych głosów: 0.000000%

Słabe: 0

Procent słabych głosów: 0.000000%

Ten wpis został dodany przez jednego z czytelników lub redakcję. U nas każdy może dodać coś od siebie:) Dodaj swój własny wpis!

Dodaj komentarz