To już pewne! Jan Błachowicz powraca do gry!!! Cieszyński Książę ma nie lada wyzwanie…

To już pewne! Jan Błachowicz powraca do gry!!! Cieszyński Książę ma nie lada wyzwanie…

To jest oficjalne! Jan Błachowicz – Cieszyński Książę i były posiadacz pasa, przyjmie wyzwanie od potężnie uderzającego Alexa Pereirę w kategorii półciężkiej UFC, podczas lipcowej gali UFC 291 w Salt Lake City.

Media już od dawna spekulowały na ten temat! Były mistrz kategorii półciężkiej, Jan Błachowicz (29-9-1), powraca do gry! W walce o 205 funtów zmierzy się z byłą gwiazdą wagi średniej, Alexem Pereirą (7-2). Obaj zawodnicy przez ostatnie tygodnie sygnalizowali gotowość do tej rywalizacji.

Walka odbędzie się 29 lipca podczas gali UFC 291 w Salt Lake City w USA.

Informację o planowanym starciu przekazał szef UFC, Dana White. Potwierdził ją również nasz zawodnik.

Cieszyński Książę, jak nazywany jest Błachowicz, przez ostatnie tygodnie dawał do zrozumienia, że jest gotowy wrócić do oktagonu. Miał na celowniku walkę z Israelem Adesanyą, był gotów zjechać do wagi średniej, Jamahalem Hillem czy właśnie Alexem Pereirą. Kilka tygodni temu prawie doszło do finalizacji jego pojedynku z Paulo Costą.

Ostatni raz Błachowicz pojawił się w akcji w grudniu poprzedniego roku. W starciu o tytuł zremisował wówczas z Magomedem Ankalaevem. Kilka miesięcy wcześniej, zaś, pokonał przez techniczny nokaut – na skutek kontuzji kolana – Aleksandara Rakicia.

Alex Pereira, były mistrz dwóch kategorii wagowych organizacji kickbokserskiej GLORY, dołączył do UFC w 2021 roku, trzema zwycięstwami torując sobie drogę do pojedynku z ówczesnym mistrzem i swoją dwukrotną ofiarą z czasów kicbokserskich, Israelem Adesanyą. W listopadzie 2022 roku Brazylijczyk znokautował Nigeryjczyka w piątej rundzie zawodów, zdobywając tytuł w kategorii 185 funtów. Tytuł ten stracił w kwietniu tego roku, kiedy został znokautowany przez Adesanyę w drugiej rundzie.

Niewątpliwie, na tle kickbokserskim Poatan będzie niezwykle groźny. Nie tylko jest doskonale wyszkolony technicznie, zamiast pięści ma młoty, jest niesamowicie efektywny w lowkingach – zarówno w ataku, jak i w obronie – ale także ma przewagę warunków fizycznych nad Polakiem. Pereira jest o 6 centymetrów wyższy i ma o 5 centymetrów większy zasięg od 40-letniego – co może mieć znaczenie – Błachowicza.

Z drugiej jednak strony, Cieszyński Książę to sportowiec o znacznie większej wszechstronności. Jeśli uda mu się przenieść walkę na matę, powinien być w stanie przynajmniej zdominować Brazylijczyka, a prawdopodobnie nawet go pokonać lub zmusić do poddania się. Zagrożenie, jakie Błachowicz wnosi do oktagonu dzięki swoim zapaśniczym umiejętnościom, może mu pomóc w pięściarskim starciu i wymianie kopnięć z Pereirą.

Przewidywane kursy bukmacherskie (na dzień 17.05):

Jan Błachowicz – 1.60
Alex Pereira – 2.40

Zagłosuj!

9 punktów
Fajne Nie lubię

Razem głósów: 3

Fajne: 3

Procent fajnych głosów: 100.000000%

Słabe: 0

Procent słabych głosów: 0.000000%

Dodaj komentarz