To już pewne. Będą nowe połączenia z Cieszyna. Zobacz rozkład!

To już pewne. Będą nowe połączenia z Cieszyna. Zobacz rozkład!

Gród znad Olzy zyska nowe połączenia komunikacyjne. Rozwijający się operator tras dalekobieżnych otwiera nowe połączenia – na mapie nowych tras nie zabraknie miasta Cieszyn. Bilety i rozkład jazdy są dostępne online.

Sprawdź rozkład jazdy Flixbus z dworca PKP/PKS Cieszyn: LINK

Przewoźnik FlixBus otrzymał właśnie pozwolenia na uruchomienie nowych linii: Warszawa-Krynica Morska, Warszawa-Bydgoszcz, Kraków-Częstochowa oraz Kraków-Cieszyn.

Nowa siatka połączeń FlixBusa, największego w Europie operatora dalekobieżnych połączeń autobusowych, obejmie co najmniej 130 destynacji, w tym około 70 nowych miejscowości w Polsce i 20 za granicą. Z samego województwa śląskiego będzie można dojechać do ponad 70 miast w ramach 19 linii, m.in. do Warszawy, Krakowa, Trójmiasta, Opola, Przemyśla, Wiednia, Bratysławy czy Amsterdamu. Bilety na przejazd FlixBusem można kupić na stronie www.flixbus.pl i w aplikacji mobilnej, a także w punktach stacjonarnych, m.in. na dworcu autobusowym PKS Częstochowa.

Nowe trasy ze Śląska, w tym linia Cieszyn-Kraków.

To już pewne. Będą nowe połączenia z Cieszyna. Zobacz rozkład!

W nowej siatce połączeń FlixBusa znalazło się aż 17 miast z województwa śląskiego, w tym: Katowice, Częstochowa, Bielsko-Biała, Bytom, Chorzów, Gliwice, Rybnik, Sosnowiec, Zabrze, Blachownia, Lubliniec, Żory, Cieszyn, Zebrzydowice, Herby, Dobrodzień, Jastrzębie Zdrój. Z regionu Śląska dotrzemy bezpośrednio do ponad 70 miast w ramach 19 linii między innymi do Warszawy, Krakowa, Trójmiasta, Nowego Targu czy Zakopanego oraz do kilku europejskich miast takich jak Bratysława, Budapeszt, Wiedeń czy Amsterdam.

Trasy nowej siatki połączeń przewoźnika sukcesywnie są uruchamiane i włączane na bieżąco do sprzedaży. W ostatnim czasie zielone autobusy zaczęły kursować na nowych trasach: Kraków-Częstochowa, Kraków-Cieszyn, Warszawa-Krynica Morska, Warszawa-Bydgoszcz oraz Kraków-Szczecin. 12 lipca ruszyły 3 kolejne linie: Warszawa-Szczecin, Warszawa-Poznań oraz Warszawa-Rybnik m.in. przez Częstochowę i Katowice. Od 19 lipca natomiast będzie można wyruszyć w podróż na trasie Warszawa-Kielce.

W trakcie uruchamiania jest łącznie co najmniej 130 destynacji w ramach ponad 40 krajowych i międzynarodowych tras. Znajdą się w niej nie tylko największe aglomeracje, takie jak Warszawa, Kraków, Wrocław, Poznań czy Trójmiasto, lecz także małe miejscowości, dotychczas słabo skomunikowane, jak np. Grudziądz, Mława czy Busko-Zdrój – komentuje Michał Leman, Dyrektor Zarządzający FlixBus Polska. Nowe połączenia FlixBusa w Polsce będzie realizować 18 lokalnych partnerów autobusowych. Tylko w tym roku, autokary w barwach FlixBusa pokonają w Polsce około 30 milionów kilometrów – dodaje. FlixBus podaje też, że siatka połączeń opiera się na idei węzłów multimedialnych.

Dodatkowe korzyści dla pasażerów

FlixBus oferuje szereg udogodnień dla pasażerów, do których należą między innymi: bezpłatny dostęp do Wi-Fi, sporo miejsca na nogi czy system rezerwacji miejsc. Bilety na przejazdy można kupić w atrakcyjnych cenach, zaczynających się już od 5 złotych na trasach krajowych, a podczas promocji nawet od 99 groszy na stronie internetowej www.flixbus.pl oraz w aplikacji mobilnej.

FlixBus posiada w Polsce blisko 200 aktywnych punktów sprzedaży stacjonarnej, w tym ponad 10 w województwie śląskim, m.in.:

  • Biuro Podróży Boomerang w Gliwicach;
  • Biuro Podróży „Alfa Travel & Adventure” w Rybniku;
  • Biuro Podróży WADi „Na Wschód” w Bielsko Białej;
  • Dworzec autobusowy PKS w Częstochowie;
  • Biuro Promocji i Turystyki „ASTUR” w Jastrzębie Zdrój;
  • Spółdzielnia Turystyczna „TURYSTA” w Katowicach.

Aby zakup biletów był jeszcze szybszy i bezpieczniejszy, FlixBus wprowadził właśnie usługę Google Pay w aplikacji FlixBus na Androida, a wkrótce zakup biletu będzie możliwy także na pokładzie autobusu. Firma planuje w kolejnych latach rozpocząć działalność na Ukrainie oraz w krajach bałtyckich, dzięki czemu Polska stanie się jeszcze istotniejszym punktem komunikacyjnym na mapie całego FlixBusa.

Centra przesiadkowe FlixBusa znajdą się w Warszawie, Krakowie i we Wrocławiu, skąd pasażerowie w ramach jednego biletu będą mogli przesiąść się i udać w dalszą podróż do wielu miast Polski czy Europy. Idea ta uwzględnia też włączanie do siatki przystanków na lotniskach. W polskiej siatce połączeń znajdą się nowe przystanki na lotniskach Warszawa Modlin, Kraków Balice i Katowice Pyrzowice, a także w Wiedniu (Flughafen Wien).

Nową siatkę połączeń FlixBusa obsłuży 18 partnerów autobusowych z Polski, łącznie dysponujących flotą blisko 150 autobusów i zatrudniających 600 kierowców. Wśród nich znajdują się zarówno duże spółki o wieloletniej tradycji, rodzinne firmy, jak i spółki komunalne. Model biznesowy FlixBusa zakłada ścisłą współpracę z lokalnymi przewoźnikami.

Jak informuje przewoźnik 150 autobusów przeszło lub jest w trakcie procesu rebrandingu, w ramach którego autobusy są przemalowywane w barwy FlixBusa i dostosowywane pod kątem standardów do jego wymogów, obowiązujących w całej Europie i Stanach Zjednoczonych.

Uwzględniają one m.in. określoną odległość na nogi między siedzeniami, darmowe Wi-Fi oraz toalety na pokładzie. W ciągu ostatnich 6 miesięcy FlixBus przewiózł w Polsce blisko 2 mln pasażerów. Wśród najpopularniejszych celów podróży w pierwszym półroczu 2018 znalazły się Warszawa, Kraków, Wrocław, Berlin oraz Rzeszów. Średnie zapełnienie autobusów w tym czasie wyniosło ponad 60%. W drugim kwartale 2018 roku FlixBus uruchomił wyczekiwany przez pasażerów system rezerwacji miejsc. Polska jest pierwszym krajem, w którym system wprowadzono na wszystkich dostępnych połączeniach.

Źródło: Inf. Pras.

Zagłosuj!

20 punktów
Fajne Nie lubię

Razem głósów: 20

Fajne: 15

Procent fajnych głosów: 75.000000%

Słabe: 5

Procent słabych głosów: 25.000000%

Ten wpis został dodany przez jednego z czytelników lub redakcję. U nas każdy może dodać coś od siebie:) Dodaj swój własny wpis!

Dodaj komentarz