Terroryści wysadzili blok na Sarnim Stoku w Bielsku? W sieci krąży tajemniczy list.

Terroryści wysadzili blok na Sarnim Stoku w Bielsku? W sieci krąży tajemniczy list.

Dziś w godzinach popołudniowych redakcja portalu Bielsko.info otrzymała niepokojąca wiadomość. Osoby podające się za “Podziemną organizację obronną Brygada Wschód” zagroziły kolejnymi zamachami – w przypadku gdy deweloper nie zrezygnuje z inwestycji. Celem następnych ataków mają być inne nowo powstające obiekty w rejonie osiedla Sarni Stok. Groźba zamachów budzi strach wśród mieszkańców Bielska.

„Brygada Wschód” zwraca się do dewelopera „ DVL Group Progres” z żądaniem opuszczenia „Sarniego Stoku”! Do 6 sierpnia macie wstrzymać roboty i wydać oświadczenie o akceptacji tych warunków! Do 31 października pozostałe bloki, które wciąż stoją, mają zostać rozebrane, plac budowy uprzątnięty, ogrodzenia zdjęte, a Wy macie opuścić tę ziemię! A za kilka lat, znów wyrośnie tam las, tak jak było kiedyś”
– napisano w liście podziemnej organizacji obronnej „Brygada Wschód” wysłanym do bielskiej redakcji.

Tajemniczą wiadomość e-mail wysłano do lokalnych dzienników i organizacji zajmujących się ochroną środowiska. Sprawą zajmuje się policja.

Serwis Bielsko.info przypomina, że w nocy z 16 na 17 lipca, na terenie budowy osiedla Sarni Stok w Bielsku-Białej zawalił się trzykondygnacyjny budynek wielorodzinny. Wg świadków zdarzenia, na moment przed zawaleniem się budynku słyszalne były dwa wybuchy.

Emocji dodaje fakt, że parę miesięcy wcześniej – na tej samej budowie – nieznani sprawcy podpalili sprzęt budowlany. Na miejscu zdarzenia znaleziono wtedy kartkę z pierwszymi pogróżkami: “Odejdźcie stąd! Zostawcie te ziemie w spokoju! To pierwsze i ostatnie ostrzeżenie!”.

Więcej o sprawie oraz pełna treść listu w artykule: LINK

Źródło: Bielsko.info

Zagłosuj!

13 punktów
Fajne Nie lubię

Razem głósów: 11

Fajne: 9

Procent fajnych głosów: 81.818182%

Słabe: 2

Procent słabych głosów: 18.181818%

Dodaj komentarz