“ŚWIEĆ PRZYKŁADEM” Z MISTRZEM ADAMEM MAŁYSZEM

“ŚWIEĆ PRZYKŁADEM” Z MISTRZEM ADAMEM MAŁYSZEM

Adam Małysz pomagał policjantom w działaniach profilaktycznych skierowanych do pieszych. Mistrz z Wisły wspólnie z mundurowymi rozmawiał z przechodniami, nakłaniał do korzystania z elementów odblaskowych, które osobiście im wręczał. Wizerunek mistrza ma pomóc w propagowaniu noszenia elementów odblaskowych w ramach akcji „Świeć przykładem” i poprawy bezpieczeństwa pieszych w naszym regionie.

Adam Małysz już od wielu lat wspiera każde policyjne działania, które mają na celu poprawę bezpieczeństwa. Nie inaczej jest w tym roku. Mistrz z Wisły sam dostrzega ogromną potrzebę poprawienia bezpieczeństwa wśród pieszych użytkowników dróg. Sportowiec podczas akcji z cieszyńską drogówką zawsze wspomina jak  wracając z  zawodów, o mało co nie potrącił mężczyzny, który szedł poboczem i był zupełnie niewidoczny. Sam jako kierowca od tego czasu bardzo zwraca uwagę na pieszych, szczególnie tych, którzy są słabo widoczni na drodze. Cała ta sytuacja uświadomiła mu, że wystarczy sekunda i ktoś może  stracić życie. Dlatego też niezmiennie od blisko dziesięciu lat wspiera akcję cieszyńskich policjantów, która ma na celu rozpropagowanie noszenia przez pieszych elementów odblaskowych.  W związku z akcją Adam Małysz wspólnie z mundurowymi uczestniczył w patrolu, podczas którego razem wręczali kamizelki oraz elementy odblaskowe, rozmawiali z pieszymi,  przekonywali do tego, że warto „świecić przykładem”. Użycie elementu odblaskowego powoduje, że pieszy jest widoczny dla innych uczestników ruchu z dużo większej odległości, co powoduje, że kierowca ma znacznie więcej czasu na reakcję i bezpieczne ominięcie takiego pieszego. Warte podkreślenia jest to, że ten niecodzienny patrol kontrolował pieszych po zmroku, w miejscach, gdzie widoczność spacerujących osób jest słaba  Nie trzeba dodawać, że ludzie, których „pouczał” Adam Małysz byli pozytywnie zaskoczeni bezpośrednim spotkaniem z mistrzem, chętnie też przyjmowali i wykorzystywali odblaski. Oczywiście nie zabrakło pamiątkowych zdjęć.

Cieszyńscy policjanci wykorzystują każdą sposobność, aby dotrzeć do możliwie największej grupy ludzi i przekonać ich, że bezpieczeństwo w największej mierze zależy od nas samych. Dzielnicowi każdego rejonu spotykają się z dziećmi w szkołach i przekazują im, pozyskane dzięki wsparciu samorządów, elementy odblaskowe. Oczywiście takie spotkania połączone są z rozmową na temat bezpieczeństwa. Z kolei policjanci cieszyńskiej drogówki organizują liczne akcje, które mają poprawić bezpieczeństwo pieszych na drodze, zwłaszcza seniorów.  W tym roku też po raz kolejny prowadzą wspólnie z Caritasem Diecezji Bielsko-Żywieckiej akcję „Świeć przykładem! Nie tylko w Adwencie!” – w trosce o bezpieczeństwo pieszych na drogach. W planach – jak co roku – są wizyty stróżów prawa na wieczornych mszach świętych w kościołach. W czasie nabożeństw będą przestrzegać wiernych przed niebezpieczeństwami na drogach, a przede wszystkim wyjaśnią, jak lepiej zadbać o swoje bezpieczeństwo i być widocznym na drodze. Wytłumaczą, jaka jest różnica między osobami, które po zmroku nie używają odblasków, a tymi które je noszą. Po nabożeństwie odblaski będą rozdawane seniorom, ale także dzieciom i dorosłym. Wszystkie tego typu akcje policji związane z poprawą bezpieczeństwa na drodze w naszym regionie.

Warto też pamiętać, że wszystkie takie działania mają na celu uświadomić każdemu, że nikt nie zadba o nasze bezpieczeństwo lepiej od nas samych! Warto „świecić przykładem”!.

Zagłosuj!

10 punktów
Fajne Nie lubię

Razem głósów: 4

Fajne: 4

Procent fajnych głosów: 100.000000%

Słabe: 0

Procent słabych głosów: 0.000000%

Dodaj komentarz