Strumień: Śląskie Lokalnie – trwa nabór wniosków!

Strumień: Śląskie Lokalnie – trwa nabór wniosków!
Strumień: Śląskie Lokalnie – trwa nabór wniosków!
image 121

Ruszyła kolejna edycja konkursu Śląskie Lokalnie! Jest to inicjatywa skierowana do organizacji pozarządowych z województwa śląskiego oraz lokalnych działaczy, aktywistów, społeczników, którzy nie są zrzeszeni w żadnej sformalizowanej organizacji. W tym roku można otrzymać nawet 7 500 zł bezzwrotnej dotacji na realizację działań dla społeczności lokalnej. Wniosek należy złożyć poprzez generator wniosków Śląskie Lokalnie. Nabór potrwa do 4 czerwca 2024 r.

Wnioski mogą składać:

  • grupa trzech pełnoletnich osób, która chce zrealizować swój pomysł na działanie (jako grupa nieformalna),
  • młoda organizacja pozarządowa,
  • lokalna organizacja pozarządowa, której budżet za rok poprzedni nie przekroczył 50 tys. zł,
  • organizacja patronacka (w imieniu grup nieformalnych).

Na co można wydać dotację? Realizowany pomysł musi mieścić się w katalogu zadań publicznych, dotyczących naszej lokalnej społeczności. Za otrzymane środki można sfinansować wszystko co jest niezbędne do realizacji projektu.

Śląskie Lokalnie to inicjatywa, która powstała w 2018 roku i jest kontynuowana do dzisiaj. Kolejne edycje różnią się między sobą szczegółami, zapisami regulaminowymi, jednak idea jest niezmienna – wsparcie rozwoju młodych organizacji pozarządowych oraz grup nieformalnych w realizacji działań społecznych. W tym roku rozdanych zostanie prawie 380 tys. złotych dotacji na dofinansowanie około 60 projektów.

Więcej informacji na stronie internetowej: www.fioslaskie.com oraz w biurze projektu Śląskie Lokalnie ul. Siemińskiego 22, 44-100 Gliwice mail: kontakt@fioslaskie.com infolinia: 579 650 968 

Zrodlo:Strumien.pl

Zagłosuj!

6 punktów
Fajne Nie lubię

Razem głósów: 0

Fajne: 0

Procent fajnych głosów: 0.000000%

Słabe: 0

Procent słabych głosów: 0.000000%

Dodaj komentarz