Spotkanie drogówki z przedszkolakami

Spotkanie drogówki z przedszkolakami

Policjanci cieszyńskiego Wydziału Ruchu Drogowego odwiedzili przedszkolaków w Goleszowie.

W ramach akcji „Bezpieczny pieszy” prowadzili zajęcia dotyczące bezpieczeństwa na drodze, jak i poza nią. W zajęciach uczestniczył również pies „Sznupek”.

Policjanci odwiedzili wszystkich przedszkolaków. Przeprowadzili pogadanki, które dotyczyły szeroko pojętego bezpieczeństwa. Jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię, jak poruszać się po ulicy, żeby nie doszło do sytuacji niebezpiecznych dla dziecka, komu mogę powiedzieć jak się nazywam, a komu nie?….  Mundurowi uczyli jak być odpowiedzialnym, jak należy się zachowywać na drodze i w jej najbliższym otoczeniu.Policjanci chętnie opowiadali przedszkolakom o swojej bardzo odpowiedzialnej pracy, o zasadach obowiązujących w ruchu drogowym, a szczególnie o tym, jak należy przewozić dzieci w samochodzie i jakie skutki niesie za sobą jazda bez fotelika i nie zapiętych pasów. Następnie dzieci razem z policjantami ćwiczyły jak prawidłowo korzystać z przejścia, aby bezpiecznie dostać się na drugą stronę ulicy. Przedszkolaki podczas zajęć pokazały, że posiadają spore wiadomości i swoją wiedzą chętnie też podzieliły się z policjantami.

Źródło: http://www.cieszyn.slaska.policja.gov.pl/ka6/informacje/wiadomosci/229788,Spotkanie-drogowki-z-przedszkolakami.html

Zagłosuj!

7 punktów
Fajne Nie lubię

Razem głósów: 1

Fajne: 1

Procent fajnych głosów: 100.000000%

Słabe: 0

Procent słabych głosów: 0.000000%

Ten wpis został dodany przez jednego z czytelników lub redakcję. U nas każdy może dodać coś od siebie:) Dodaj swój własny wpis!

Dodaj komentarz