Spacer śladem Cieszyńskiego Tramwaju

Spacer śladem Cieszyńskiego Tramwaju

Miasto Cieszyn i Město Český Těšín zapraszają 12 lutego o godz. 10:00 na spacer Śladem cieszyńskiego tramwaju z Maciejem Dembiniokiem i Martinem Podžorným. Spacer poprzedzi prezentacja w Domu Narodowym.

Trasa cieszyńskiego tramwaju, biegnąca od dworca kolejowego w obecnym Czeskim Cieszynie aż do końca obecnej ul. Wyższa Brama, posłużyła za motyw przewodni projektu „Szlakiem cieszyńskiego tramwaju”, o którym opowie jego koordynator, Stanisław Kawecki, o godz. 10:00 w COK “Dom Narodowy”. W tym czasie najmłodsi uczestnicy będą mieli możliwość złożenia papierowego modelu Ringhoffera – tramwaju, który od 1911 roku jeździł po ulicach naszego miasta. Potem Maciej Dembiniok, entuzjasta i znawca cieszyńskiego tramwaju, oprowadzi po polskiej części trasy. Będzie to też jedyna okazja wejścia na Rynek i zobaczenia fragmentu placu budowy z bliska. Po czeskiej stronie szlakiem poprowadzi Martin Podžorný – ceniony fotograf i współpracownik czeskocieszyńskiego Centrum Informacji Turystycznej. Spacer zakończy się przy dworcu w Czeskim Cieszynie.

Liczba miejsc ograniczona, prosimy o zgłoszenie liczby uczestników na adres mailowy wr@um.cieszyn.pl lub telefonicznie pod numer 33 4794 242 do 10 lutego.

RK

Źródło: UM Cieszyn

Zagłosuj!

6 punktów
Fajne Nie lubię

Razem głósów: 0

Fajne: 0

Procent fajnych głosów: 0.000000%

Słabe: 0

Procent słabych głosów: 0.000000%

Dodaj komentarz