Sołtys Pogórza postawił pod Skoczowem kwietniko-radar

W Pogórzu pod Skoczowem pojawiła się osobliwa doniczka-fotoradar. Sołtys jakiś czas temu przegrał bitwę o policjanta manekina który miał nakłonić kierowców do zdjęcia nogi z gazu – jednak wojny o bezpieczeństwo mieszkańców nie odpuszcza. Tym razem przy drodze wystawiono kwietnik o dosyć specyficznym wyglądzie…

Jak donosi OX.pl mowa o niebezpiecznym miejscu – przejściu dla pieszych w centrum Pogórza. Wioskę na pół przedziela stara droga prowadząca ze Skoczowa do Bielska. Po obu jej stronach są przystanki autobusowe, jest przedszkole, nieopodal szkoła i wiele budynków. Niestety, sporo kierowców jadących zarówno od strony Skoczowa, jak i zjeżdżających z góry z przeciwnej strony, nie stosuje się do limitów, obowiązujących w terenie zabudowanym.Skrzyżowanie niebezpieczne, a niepokornych kierowców jeszcze kilka lat temu temperował właśnie fotoradar. Urządzenia już nie ma, ale sołtys ciągle kombinuje, jak poprawić bezpieczeństwo w tym miejscu. – Wykorzystaliśmy skrzynię pojemnika filtra cząstek stałych, który był wykorzystywany w jednym z zakładów. Kształtem przypomina właśnie puszkę fotoradaru. Pomalowaliśmy go na charakterystyczny, żółty kolor i ustawiliśmy przy drodze – tłumaczy sołtys Pogórza, Mariusz Rodenko.

Czytaj więcej: http://wiadomosci.ox.pl/wiadomosc,40305,soltys-postawil…-radar.html

Poniżej zdjęcie udostępnione na Facebooku przez Głos Ziemi Cieszyńskiej:

Zagłosuj!

5 punktów
Fajne Nie lubię

Razem głósów: 5

Fajne: 3

Procent fajnych głosów: 60.000000%

Słabe: 2

Procent słabych głosów: 40.000000%

Ten wpis został dodany przez jednego z czytelników lub redakcję. U nas każdy może dodać coś od siebie:) Dodaj swój własny wpis!

Dodaj komentarz