Śmierć dziecka na basenie w Wiśle – jest akt oskarżenia.

Śmierć dziecka na basenie w Wiśle – jest akt oskarżenia.

Cieszyńska prokuratura skierowała akt oskarżenia w sprawie utonięcia półtora roku temu dziecka w basenie w Wiśle – poinformował rzecznik.

Tragedia wydarzyła się 17 stycznia 2017 roku. Na basenie ośrodka Start doszło do utonięcia 12-letniego chłopca. Z wody wyciągnięto również drugiego nieprzytomnego dwunastolatka – którego całe szczęście udało się uratować. Dzieci były uczestnikami zimowiska organizowanego przez Urząd Gminy w Zgierzu.

Zarzuty w tej sprawie usłyszało pięć osób. Danucie Z., byłej dyrektor ośrodka, a także prezesowi spółki Adamowi J., śledczy zarzucili, że nie zapewnili właściwych kadr i dopuścili do pełnienia funkcji ratownika na basenie osobę bez kwalifikacji. Łukasz K., który dyżurował jako ratownik, nie miał do tego uprawnień. Nie było go przy lustrze wody w chwili, gdy doszło do tragedii.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że w trakcie wypadku na terenie obiektu nie było ratownika. Ciała na dnie basenu zauważył jeden z nastolatków. Opiekun zimowiska wyciągnął chłopców z basenu, a następnie zaczął ich reanimować. Mimo wysiłków ratowników jednego z chłopców nie udało się uratować.

Proces oskarżonych odbędzie się przed sądem rejonowym w Cieszynie. Żaden z pięciorga oskarżonych nie przyznaje się do winy. Grozi im do pięciu lat więzienia.Czytaj więcej na www.rmf24.pl

Zagłosuj!

6 punktów
Fajne Nie lubię

Razem głósów: 2

Fajne: 1

Procent fajnych głosów: 50.000000%

Słabe: 1

Procent słabych głosów: 50.000000%

Ten wpis został dodany przez jednego z czytelników lub redakcję. U nas każdy może dodać coś od siebie:) Dodaj swój własny wpis!

Dodaj komentarz