Śląsk Cieszyński jedną z pięciu marek turystycznych w Polsce!!!

Śląsk Cieszyński jedną z pięciu marek turystycznych w Polsce!!!

Śląsk Cieszyński został zarejestrowany jako marka turystyczna. To wielka szansa dla regionu i nowe możliwości dla branży. Zaledwie 5 regionów w Polsce może poszczycić się takim tytułem.

Polskie Marki Turystyczne to projekt, który ma popularyzować w Polsce turystykę zrównoważoną i zadbać o rozwój obszarów, które są prawdziwymi perłami na mapie Polski. Mogą one swoim pięknem i atrakcyjnością zainteresować nie tylko naszych rodaków, ale również coraz liczniejszą grupę zagranicznych turystów. POT zapewni głównym laureatom kampanię promocyjną na rynku krajowym i zagranicznym. Wykorzystamy do promocji tych obszarów m.in. targi turystyczne, zaprosimy tam dziennikarzy i blogerów oraz zorganizujemy dla ich zarządców warsztaty marketingowe. Zwycięzcy mogą także liczyć na promocję na narodowym portalu turystycznym i w social mediach POT – powiedział Prezes Polskiej Organizacji Turystycznej Robert Andrzejczyk.

Finał wydarzenia miał miejsce wczoraj (16.09) w Reducie Banku Polskiego w, której odbyło się wręczenie tytułów w ramach projektu „Polskie Marki Turystyczne”. W wydarzeniu uczestniczyli m.in. Witold Bańka, Minister Sportu i Turystyki, Anna Krupka, Sekretarz Stanu w MSiT oraz Robert Andrzejczyk, Prezes Polskiej Organizacji Turystycznej.

Śląsk Cieszyński odebrał swój tytuł jako czwarty region w Polsce, z pięciu które mogą się nim pochwalić.

Tytuł „Polska Marka Turystyczna” otrzymali:

  • Marka Beskidy
  • Kraina Lessowych Wąwozów
  • Lublin
  • Śląsk Cieszyński
  • Toruń

Pomysł stworzenia marki terytorialnej swoją genezę miał w 2016 roku, kiedy to ówczesny minister Dawid Lasek ogłosił projekt: Dom polskiej marki terytorialnej. Projekt ten miał być dedykowany markom kreowanym oddolnie przez przedsiębiorców i prywatną branże turystyczną.

Ów projekt był zapisany w strategii odpowiedzialnego rozwoju premiera Mateusza Morawieckiego. Dziś ministra Laska, i odpowiedzialnych ludzi w ministerstwie już nie ma, tym samym adresat projektu się zmienił. Mimo wszystko możemy być dumni że ‘Śląsk Cieszyński’ został zaliczony jako jedna pięciu marek do certyfikowanych.

Co z tego wyniknie dla branży na Śląsku Cieszyńskim – czas pokaże.

Zagłosuj!

16 punktów
Fajne Nie lubię

Razem głósów: 10

Fajne: 10

Procent fajnych głosów: 100.000000%

Słabe: 0

Procent słabych głosów: 0.000000%

Dodaj komentarz