Skoczów: Preferencyjny zakup węgla – wniosek już dostępny!

Skoczów: Preferencyjny zakup węgla – wniosek już dostępny!

Skoczów: Preferencyjny zakup węgla – wniosek już dostępny!
Szanowni Mieszkańcy Gminy Skoczów!

Udostępniamy Państwu wniosek o preferencyjny zakup węgla. Wniosek można złożyć na dwa sposoby: \

1/ pisemnie – „papierowo”. Wydrukowany i wypełniony odręcznie wniosek, należy złożyć w Ośrodku Pomocy Społecznej w Skoczowie.

2/ elektronicznie – wniosek można przesłać za pomocą platformy ePUAP. Trzeba pamiętać, że składając wniosek przez ePUAP – należy złożyć podpis elektroniczny również na samym załączniku – druku wniosku! Bardzo ważna informacja: musimy pamiętać, że dostępność węgla nie zależy od Gminy Skoczów. Informacja o pozytywnym rozpatrzeniu wniosku będzie przekazana telefonicznie lub pocztą elektroniczną. Pozytywna weryfikacja wniosku nie gwarantuje jednak dostępności węgla bezpośrednio po uzyskaniu informacji o pozytywnej weryfikacji. To znaczy, że nawet jeżeli wniosek zostanie rozpatrzony pozytywnie – nie można z takim wnioskiem jechać prosto do składu po węgiel!

Informacja o dostępności węgla i miejscu odbioru będzie przekazana odrębnie – telefonicznie lub pocztą elektroniczną.Zasady, warunki i tryb zakupu preferencyjnego węgla określa ustawa z dnia 27 października 2022 r. o zakupie preferencyjnym paliwa stałego dla gospodarstw domowych.AKTUALIZACJAWęgiel w gminie Skoczów kosztuje 1690 zł. Składowany jest u Kwalifikowanego Dostawcy Węgla PGG SA (skład węglowy w Pierśćcu, ul. Ks. Sobeckiego 4). Zakupiony przez gminę węgiel to opał o ustalonej jakości, certyfikowany, pochodzi wyłącznie z kopalń PGG SA. Pierwsza dostawa węgla, którą przywieziono do Pierśćca, to węgiel orzech z kopalni „ROW” Ruch „Jankowice”. Następnie do składu dotarła również dostawa ekogroszku. Niebawem powinien być dostępny także węgiel kostka. Zasoby węgla w Pierśćcu są cały czas uzupełniane – w miarę potrzeb mieszkańców.

PROCEDURA ODBIORU WĘGLA:

1. Całą procedurę należy rozpocząć od złożenia wniosku o węgiel w Ośrodku Pomocy Społecznej w Skoczowie.

2. Gdy pracownik OPS oddzwoni z potwierdzeniem, że wniosek rozpatrzono pozytywnie, za węgiel trzeba najpierw zapłacić w kasie Urzędu Miejskiego w Skoczowie.

3. Następnie należy zadzwonić do składu KDW (tel. 516 410 615) i ustalić termin odbioru węgla.

4. W ustalonym terminie trzeba zgłosić się do KDW w Pierśćcu i okazać dokumenty otrzymane w kasie urzędu – fakturę za węgiel oraz druk KP. Wówczas węgiel można odebrać i na własny koszt przetransportować na swoją posesję.

Źródło: skoczow.pl

Zagłosuj!

6 punktów
Fajne Nie lubię

Razem głósów: 0

Fajne: 0

Procent fajnych głosów: 0.000000%

Słabe: 0

Procent słabych głosów: 0.000000%

Dodaj komentarz