Starostwo Powiatowe w Cieszynie informuje o trwającym odstrale redukcyjnym dzików na terenie Wiślicy.
Odstrzał prowadzony jest w związku ze szczególnym zagrożeniem, jakie te zwierzęta mogą stwarzać dla prawidłowego funkcjonowania obiektów użyteczności publicznej. Działania te będą kontynuowane do 30 czerwca 2026 roku.
Bezpieczeństwo mieszkańców
Odstrzał realizowany jest przez osobę posiadającą odpowiednie kwalifikacje, wiedzę oraz uprawnienia do wykonywania polowania. Osoba ta będzie wyraźnie oznakowana kamizelką z napisem „ODSTRZAŁ REDUKCYJNY”. W związku z tym, Starostwo Powiatowe prosi mieszkańców o zachowanie szczególnej ostrożności w rejonie prowadzonych działań.
Pełna treść komunikatu dostępna jest na stronie internetowej podanej jako źródło.
źródło: skoczow.pl
Dołącz do naszego kanału nadawczego, by nie przegapić kolejnych informacji z naszego regionu!




