W czwartek, 19 marca 2026 roku, w Urzędzie Miejskim odbędzie się „Dzień z Ośrodkiem Wsparcia Ekonomii Społecznej”.
W godzinach od 9:00 do 15:30 przedstawiciele OWES będą dostępni dla osób zainteresowanych tematem ekonomii społecznej oraz rozwojem organizacji pozarządowych.
Skierowane do wszystkich zainteresowanych
Spotkanie jest adresowane do przedstawicieli fundacji, stowarzyszeń, klubów sportowych, kół gospodyń wiejskich, spółek non-profit, a także do tych, którzy planują założyć własną organizację. Uczestnicy będą mieli szansę uzyskać cenne informacje na temat możliwości rozwoju, dostępnego wsparcia oraz formalności związanych z prowadzeniem działalności w sektorze ekonomii społecznej.
Indywidualne konsultacje
Podczas spotkania zaplanowano również indywidualne konsultacje, w trakcie których będzie można dowiedzieć się m.in.: jak założyć fundację lub stowarzyszenie, jakie prawa i obowiązki mają organizacje pozarządowe, w jaki sposób tworzyć miejsca pracy w przedsiębiorstwach społecznych (kolejny nabór na dofinansowanie planowany jest w kwietniu), jak wprowadzać zmiany w statucie oraz prawidłowo przygotowywać sprawozdania, a także jak uzyskać status przedsiębiorstwa społecznego.
Gdzie i kiedy?
Wydarzenie odbędzie się w Urzędzie Miejskim (Rynek 3), na III piętrze, w sali sesyjnej – pokój nr 37. Organizatorzy zachęcają wszystkich zainteresowanych do uczestnictwa oraz skorzystania z bezpłatnych konsultacji i profesjonalnych porad specjalistów OWES.
*Pełna treść komunikatu dostępna jest na stronie internetowej podanej jako źródło.*
Źródło: https://www.skoczow.pl/aktualnosc-3296-osrodek_wsparcia_ekonomii_spolecznej.html
Dołącz do naszego kanału nadawczego, by nie przegapić kolejnych informacji z naszego regionu!




