Siatka pleciona karbowana – rodzaje i zastosowanie

Artykuł sponsorowany

Siatka pleciona karbowana – rodzaje i zastosowanie

Siatki plecione karbowane to jedne z najczęściej używanych siatek w przemyśle. Pozwalają one na prowadzenie wielu czynności, w tym na filtrowanie i przesiewanie, a także służą jako element do wypełniania i zabezpieczania określonych przestrzeni.

Czym jest siatka pleciona karbowana?

Siatki karbowane o konstrukcji plecionej zaliczane są do popularnych typów siatek metalowych. Powstają one poprzez technikę plecenia oraz karbowania, dzięki czemu uzyskują charakterystyczną fakturę.

Do produkcji siatek karbowanych stosuje się najczęściej stal, w tym takie warianty stali jak:

  • stal zwykła
  • stal ocynkowana
  • stal żaroodporna
  • stal nierdzewna

Dzięki swoim właściwościom siatka pleciona karbowana – http://sitodrut.com.pl/siatki-karbowane-plecione/ jest używana w wielu różnych gałęziach przemysłu. Jest materiałem cechującym się wysoką trwałością, wytrzymałością, a także odpornością, a przy tym stanowi skuteczną barierę o ażurowej budowie.

Rodzaje siatek plecionych karbowanych

Producenci oferują materiały jak siatka pleciona karbowana w wielu wariantach do wyboru, dlatego też można dostosować je konkretnie do danego zastosowania.

Pod względem konstrukcji siatki dzieli się na:

  • siatki plecione jednokarbowe
  • siatki plecione wielokarbowe

Powyższe rodzaje siatek różnią się od siebie swoimi parametrami jak wielkość oczek, średnica zastosowanego drutu oraz maksymalna szerokość.

Gdzie stosuje się siatki karbowane?

Metalowe siatki karbowane mają bardzo szerokie zastosowanie, dlatego też są one powszechnie spotykane w różnych gałęziach przemysłu.

1. Wypełnienia

Najczęściej siatka pleciona karbowana wykorzystywana jest jako rodzaj wypełnienia w konkokcjach metalowych, między innymi w bramach, przęsłach ogrodzeniowych, balustradach, furtkach. Także skutecznie sprawdza się jako osłona urządzeń, maszyn.

Szeroka gama wariantów siatki pozwala na dopasowanie jej do konkretnego zastosowania, na przykład pod kątem wielkości prześwitu oczka oraz średnicy drutu, a tym samym wytrzymałości konstrukcji.

2. Przesiewanie

Drugim popularnym zastosowaniem siatki karbowanej są różnego rodzaju przesiewacze oraz sita. Siatka może służyć do oddzielania większych lub mniejszych zanieczyszczeń, na przykład kamieni z piasku. Może być ona używana do przesiewania ręcznego lub w maszynowego.

3. Filtrowanie

Siatka filtracyjna używana jest też do filtrowania zanieczyszczeń w instalacjach przewodzących wodę – gromadzi wtedy znajdujące się w niej zabrudzenia, między innymi części roślin, kamienie. Także siatki używane są w gospodarce komunalnej, gdzie służą do wyłapywania zanieczyszczeń w instalacjach wodnych, kanalizacyjnych.

Zagłosuj!

7 punktów
Fajne Nie lubię

Razem głósów: 3

Fajne: 2

Procent fajnych głosów: 66.666667%

Słabe: 1

Procent słabych głosów: 33.333333%

Dodaj komentarz