Ruszają zapisy na Diverse Downhill Contest!

Ruszają zapisy na Diverse Downhill Contest!

Niewiele ponad miesiąc pozostał do inauguracyjnej rundy Pucharu Polski – zawodów Diverse Downhill Contest w Wiśle.

Uruchomione zostały zapisy online na wydarzenie.

Już 5-6 maja najlepsi polscy zawodnicy zmierzą się w walce o pierwsze punkty w klasyfikacji Pucharu Polski. Gospodarzem pierwszej edycji Diverse Downhill Contest podobnie jak w poprzednich latach będzie Wisła. Słynna trasa na górze Stożek gościła już trzynaście imprez z serii Downhill Contest: Puchary Polski, Mistrzostwa Polski, zawody kategorii UCI C1  oraz dwukrotnie Mistrzostwa Europy. – Górale mówili – będzie sroga zima, a śnieg będzie trzymał aż do maja, dlatego wyznaczając datę imprezy jeszcze pod koniec zeszłego roku ustaliliśmy ją na 5-6 maja – wyjaśnił Tomasz Gagat, organizator zawodów z Agencji Sport UP. – Gdy tylko śnieg na Stożku stopnieje, rozpoczynamy prace z trasą, a o efektach poinformujemy niebawem – dodał.

Zapisy już dostępne pod adresem: https://race-timing.pl/pl/zawody/42/, potrwają do środy 2 maja br. do godziny 23:59.

Zawody na Stożku to świetny sprawdzian dla wypracowanej przez zimę formy sportowej dla wszystkich zawodników. Trasa nie jest długa, natomiast techniczna oraz wymagająca ogromnej siły. Udział w zawodach potwierdzili już najlepsi polscy zawodnicy: Sławek Łukasik, Wojtek Czermak oraz Arkadiusz Perin.

Podczas pierwszej rundy Divere Downhill Contest najlepsi Polacy będą już po dwóch ważnych startach w tym sezonie: Mistrzostwach Europy DH, które odbędą się w Portugalii  7-8 kwietnia /Sławek Łukasik jest aktualnym v-ce mistrzem Europy/ oraz Pucharze Świata rozgrywanym w Chorwacji w dn. 21-22 kwietnia.

Link do filmu : https://www.youtube.com/watch?v=539oxbaDUFU

 

 

 

Źródło: http://wisla.pl/mieszkaniec/news/ruszaja-zapisy-na-diverse-downhill-contest-w-wisle

Zagłosuj!

6 punktów
Fajne Nie lubię

Razem głósów: 0

Fajne: 0

Procent fajnych głosów: 0.000000%

Słabe: 0

Procent słabych głosów: 0.000000%

Ten wpis został dodany przez jednego z czytelników lub redakcję. U nas każdy może dodać coś od siebie:) Dodaj swój własny wpis!

Dodaj komentarz