Ruszają zapisy na Diverse Downhill Contest!

Ruszają zapisy na Diverse Downhill Contest!

Niewiele ponad miesiąc pozostał do inauguracyjnej rundy Pucharu Polski – zawodów Diverse Downhill Contest w Wiśle.

Uruchomione zostały zapisy online na wydarzenie.

Już 5-6 maja najlepsi polscy zawodnicy zmierzą się w walce o pierwsze punkty w klasyfikacji Pucharu Polski. Gospodarzem pierwszej edycji Diverse Downhill Contest podobnie jak w poprzednich latach będzie Wisła. Słynna trasa na górze Stożek gościła już trzynaście imprez z serii Downhill Contest: Puchary Polski, Mistrzostwa Polski, zawody kategorii UCI C1  oraz dwukrotnie Mistrzostwa Europy. – Górale mówili – będzie sroga zima, a śnieg będzie trzymał aż do maja, dlatego wyznaczając datę imprezy jeszcze pod koniec zeszłego roku ustaliliśmy ją na 5-6 maja – wyjaśnił Tomasz Gagat, organizator zawodów z Agencji Sport UP. – Gdy tylko śnieg na Stożku stopnieje, rozpoczynamy prace z trasą, a o efektach poinformujemy niebawem – dodał.

Zapisy już dostępne pod adresem: https://race-timing.pl/pl/zawody/42/, potrwają do środy 2 maja br. do godziny 23:59.

REKLAMA Ruszają zapisy na Diverse Downhill Contest!

Zawody na Stożku to świetny sprawdzian dla wypracowanej przez zimę formy sportowej dla wszystkich zawodników. Trasa nie jest długa, natomiast techniczna oraz wymagająca ogromnej siły. Udział w zawodach potwierdzili już najlepsi polscy zawodnicy: Sławek Łukasik, Wojtek Czermak oraz Arkadiusz Perin.

Podczas pierwszej rundy Divere Downhill Contest najlepsi Polacy będą już po dwóch ważnych startach w tym sezonie: Mistrzostwach Europy DH, które odbędą się w Portugalii  7-8 kwietnia /Sławek Łukasik jest aktualnym v-ce mistrzem Europy/ oraz Pucharze Świata rozgrywanym w Chorwacji w dn. 21-22 kwietnia.

Link do filmu : https://www.youtube.com/watch?v=539oxbaDUFU

 

 

 

Źródło: http://wisla.pl/mieszkaniec/news/ruszaja-zapisy-na-diverse-downhill-contest-w-wisle

Zagłosuj!

6 punktów
Fajne Nie lubię

Razem głósów: 0

Fajne: 0

Procent fajnych głosów: 0.000000%

Słabe: 0

Procent słabych głosów: 0.000000%

Ten wpis został dodany przez jednego z czytelników lub redakcję. U nas każdy może dodać coś od siebie:) Dodaj swój własny wpis!

REKLAMA

Ruszają zapisy na Diverse Downhill Contest!
REKLAMA Ruszają zapisy na Diverse Downhill Contest!
REKLAMA Ruszają zapisy na Diverse Downhill Contest!

Dodaj komentarz