Rozbudowa szkoły w Drogomyślu rozpoczęta [ZOBACZ PROJEKT]

Rozbudowa szkoły w Drogomyślu rozpoczęta [ZOBACZ PROJEKT]

Rozpoczęto realizację projektu dofinansowanego  z Funduszu Mikroprojektów Euroregionu Śląsk Cieszyński – Těšínské Slezsko w ramach Programu Interreg V-A Republika Czeska – Polska.

Projekt pn. „Czerpiąc siłę z wody, czyli o małej wiosce w Żabim Kraju nad Wisłą i pięknym mieście nad Ostrawicą” to dalsza współpraca pomiędzy uczniami ze Zespołu Szkół z Drogomyśla, a szkoły z Vratimova. W ramach projektu w szkole w Drogomyślu powstaną sale: regionalna i multimedialna. Placówka zyska sprzęt za pomocą, którego zorganizowane będą dni projektowe, które jako imprezy cykliczne wejdą na stałe w kalendarz pracy szkoły, będą to m.in. Szkolny Dzień Tradycji, konkurs fotograficzno- plastyczny a także Dzień Otwarty dla absolwentów i rodziców.

Poprzez wspólne działania dążymy do zacieśnienia kontaktów polsko- czeskich, przełamania barier, które w przyszłości mamy nadzieję zaowocują na różnych płaszczyznach życia społecznego zarówno po stronie czeskiej jak i polskiej.

Okres realizacji projektu: 23.01.2018- 18.02.2019
Wartość projektu:   16 425,00 euro
Dofinansowanie z Funduszu Rozwoju Regionalnego: 85%, tj. 13 961,25 euro
Dofinansowanie z budżetu państwa: 821,25 euro
Dofinansowanie z budżetu gminy: 1 642,50 euro

Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego  Programu   Interreg V-A Republika Czeska – Polska w ramach Funduszu Mikroprojektów Euroregionu Śląsk Cieszyński – TěšínskéSlezskoi budżetu państwa.

Źródło: strumien.pl

Zagłosuj!

5 punktów
Fajne Nie lubię

Razem głósów: 3

Fajne: 1

Procent fajnych głosów: 33.333333%

Słabe: 2

Procent słabych głosów: 66.666667%

Ten wpis został dodany przez jednego z czytelników lub redakcję. U nas każdy może dodać coś od siebie:) Dodaj swój własny wpis!

Dodaj komentarz