RODZINNE SPOJRZENIE NA GRAFIKĘ – WYSTAWA W MUZEUM DRUKARSTWA

RODZINNE SPOJRZENIE NA GRAFIKĘ – WYSTAWA W MUZEUM DRUKARSTWA

W cieszyńskim Muzeum Drukarstwa prezentowana jest wystawa, na której można zobaczyć fragment twórczości graficznej profesorów Katarzyny Handzlik i Krzysztofa Marka Bąka, którzy wspólnie pracują w Instytucie Sztuk Plastycznych Uniwersytetu Śląskiego i tworzą zespół Pracowni Badań nad Ekslibrisem Współczesnym.

Wernisaż odbędzie się 14 września 2023 r. o godz. 16:00. Ekspozycję można obejrzeć do 16 października 2023 r.

KATARZYNA HANDZLIK – Ukończyła Akademię Sztuk Pięknych we Wrocławiu i jest profesorem w Instytucie Sztuk Plastycznych na Uniwersytecie Śląskim. Jej zainteresowania artystyczne obejmują rzeźbę, ceramikę oraz grafikę.

KRZYSZTOF MAREK BĄK – Ukończył Akademię Sztuk Pięknych we Wrocławiu i obecnie jest profesorem w Instytucie Sztuk Plastycznych na Uniwersytecie Śląskim. Jego głównym obszarem zainteresowań artystycznych jest grafika, zwłaszcza ekslibris.

***

Z przyjemnością, ale i tremą zwyczajowo towarzyszącą wystąpieniom publicznym, prezentujemy Państwu wspólną wystawę prac graficznych.

Chociaż nasze projekty różnią się stylistycznie, istnieje kilka cech, które je łączą. Przede wszystkim kładziemy szczególny nacisk i miłość do ekslibrisu. Sztuka księgoznaku stanowi główne pole naszej działalności graficznej. Doceniamy treść wyrażaną za pomocą symboli, metafor i alegorii. Dla nas ważna jest tradycja ekslibrisu oraz głęboka więź między graficzną miniaturową formą a osobą, dla której księgoznak jest dedykowany. Starannie dbamy o to, aby każde dzieło było jak mały, symboliczny portret.

Oprócz ekslibrisów, na wystawie prezentujemy także kilka większych dzieł oraz, jako swoiste podsumowanie trwającej trzy dekady współpracy, dwa cykle stworzone wspólnie.

W salach Muzeum Drukarstwa można podziwiać kilkadziesiąt grafik, co stanowi jedynie niewielki fragment naszej twórczości. Prezentujemy wybór prac z ostatnich dwóch lub trzech lat, ale wierzymy, że jest to reprezentatywny zestaw, który zainteresuje odwiedzających cieszyńskie Muzeum.

Zagłosuj!

6 punktów
Fajne Nie lubię

Razem głósów: 0

Fajne: 0

Procent fajnych głosów: 0.000000%

Słabe: 0

Procent słabych głosów: 0.000000%

Dodaj komentarz