Relacja z WOŚP w Wiśle – m.in. z koncertu Viki Gabor

Relacja z WOŚP w Wiśle – m.in. z koncertu Viki Gabor

12 stycznia 2020 Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała w Wiśle wyjątkowo głośno. Były niezwykłe występy, ciekawe warsztaty, morsowanie na placu Hoffa a przede wszystkim rekordowy wynik zbiórki. W Wiśle podczas 28. finału WOŚP sztab wolontariuszy zebrał 66 277,24 złotych.

– W tym roku postanowiliśmy połączyć dwie okazje. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy była także rozpoczęciem ferii zimowych w Wiśle. Myślę, że mimo niskich temperatur, wszyscy zgromadzeni na rynku poczuli ogromne ciepło, które biło od artystów i wolontariuszy – mówi Katarzyna Czyż-Kaźmierczak, dyrektor Wiślańskiego Centrum Kultury.

Oprócz tradycyjnej zbiórki, którą przeprowadził sztab WOŚP, na wiślańskim rynku mieszkańcy miasta i turyści mogli posłuchać świetnych koncertów. Wystąpili Misiasty, Dagmara Pyzik, SeBa Promyk, Radek Stojda czy gwiazdy wieczoru – Adamo Rudnik i Viki Gabor. Nie zabrakło też regionalnych akcentów – na scenie na Placu Hoffa zaprezentowały się zespoły Wisła i Mała Wisła. Prawdziwą furorę zrobiła oczywiście Viki Gabor, która pojawiła się na wiślańskiej scenie z kilkoma piosenkami – na przybycie młodej wokalistki, zwyciężczyni Eurowizji Junior czekały tłumy fanów. Wcześniej publiczność rozgrzał do czerwoności Adamo Rudnik. Nie zabrakło też innych atrakcji – lekcji salsy, którą poprowadziła Bożena Idziniak, prezentacji długiego na 28 metrów szalika, który zostanie przekazany Jurkowi Owsiakowi, degustacji wiślańskiej kapuśnicy, pokazów młodych strażaków czy w końcu morsowania na placu Hoffa.


To jednak nie wszystko. Na skoczni narciarskiej w centrum Wisły odbyły się zawody młodych skoczków o nazwie “Skok po serce”, w których wzięło udział kilkudziesięciu zawodników. Co ciekawe, najmłodszy z nich miał zaledwie cztery lata. W zawodach zorganizowanych przez klub WSS Wisła i Miasto Wisła każdy z zawodników otrzymał medal za zajęcie pierwszego miejsca a pod skocznią wolontariusze także zbierali pieniądze na WOŚP. Łącznie na ulicach było około 50 wolontariuszy, którzy spotkali się ze świetnym przyjęciem zarówno mieszkańców Wisły jak i turystów. To przede wszystkim uczniowie, którzy mimo mrozów chętnie kwestowali na wiślańskich ulicach – mówi Zenon Zembol, koordynator wiślańskiego sztabu WOŚP. Co ciekawe, najmłodszy wolontariusz  – Henryk – miał zaledwie roczek, kwestował ze swoim starszym bratem Michałem i tatą. 7-letni Michał już po raz … siódmy kwestował podczas wiślańskiej Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zwieńczeniem WOŚP w Wiśle był pokaz ognia, który stał się jednocześnie symbolicznym Światełkiem do Nieba. Przed pokazem na scenie pojawił się burmistrz Wisły Tomasz Bujok, który podziękował wszystkim zaangażowanym osobom w organizację wydarzenia.

– Myślę, że cały dzień minął w Wiśle pod znakiem dobrej zabawy, ale przede wszystkim otwartych serc, za to wszystkim bardzo dziękuję. Pamiętajmy, że to wszystko było możliwe dzięki wielu instrumentom, które dzisiaj wspólnie w tej orkiestrze zagrały – mówił po koncertach burmistrz.

Tegoroczny WOŚP w Wiśle był na żywo transmitowany przez stacje telewizyjne TVN, TVN24, TTV.

Informacja Prasowa UM Wisła

Zagłosuj!

6 punktów
Fajne Nie lubię

Razem głósów: 2

Fajne: 1

Procent fajnych głosów: 50.000000%

Słabe: 1

Procent słabych głosów: 50.000000%

Dodaj komentarz